Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruzijoje policija vaiko protestuotojus

Gruzijoje – protestas prieš Michailą Saakašvilį.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gruzijoje – protestas prieš Michailą Saakašvilį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tbilisyje apie 6 tūkst. Gruzijos opozicijos šalininkų šeštadienį reikalavo prezidento Michailo Saakašvilio atsistatydinimo, tačiau buvo išvaikyti policijos pareigūnų. Protestai vyko ir Batumyje, kur bandyta įsiveržti į televizijos būstinę. Opozicija į gatves savo šalininkus sukvietė ir sekmadienį.

Opozicinės visuomeninės organizacijos „Liaudies susirinkimas“ lyderė ir buvusi Gruzijos parlamento vadovė Nino Burdžanadze demonstracijas pavadino „lemiamu mūšiu“ ir teigė, kad Gruzijoje „praktiškai prasidėjo revoliucija“. „Kovojame už demokratiją ir prieš neobolševizmą, – teigė ji agentūrai AFP. – Negalime laukti iki kitų rinkimų, todėl turime veikti jau šiandien“. M.Saakašvilio kadencija baigiasi 2013 metais.

Kalba apie kelis šimtus sulaikytųjų

Anot N.Burdžanadze, per pastarąsias dvi paras kai kuriuose Gruzijos miestuose buvo areštuota maždaug 300 opozicijos šalininkų.

Kaip praneša newsru.com, N.Burdžanadze pareiškė, kad šiuo metu sprendžiamas Gruzijos likimas. „Mes siekiame taikių valdžios pokyčių per rinkimus. Jeigu tai nepavyks, dabartinė valdžia dar ilgai išlaikys savo pozicijas ir įgyvendins neobolševikišką politiką“, – teigė ji.

Gruzijos Vidaus reikalų ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad sekmadienio rytą grupė neblaivių protesto akcijos dalyvių šalia visuomeninės televizijos pastato Tbilisyje užpuolė policijos pareigūnus, budėjusius automobilyje. Nukentėjusiems policininkams buvo suteikta medicininė pagalba, incidento metu sulaikyta „keletas akcijos dalyvių“.

Taip pat ministerija patikslino, kad Batumyje šeštadienį buvo sulaikyta 11 protesto akcijos dalyvių, kurie mėtė akmenis ir kitus daiktus į Adžarijos televizijos pastatą ir išdaužė langą.

Veržėsi į televiziją

Batumyje, autonominės Adžarijos respublikos sostinėje, šeštadienį protestavo apie 400 žmonių, kurie bandė įsiveržti į televizijos būstinę, reikalaudami eterio laiko opozicijai. Anot vieno televizijos žurnalisto, opozicijos šalininkai bandė įsiveržti į televizijos pastatą, bet policija juos išvaikė lazdomis.
Gruzijos Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, protestuotojai apmėtė televizijos pastatą akmenimis, bet policija veikė santūriai.

Tuo tarpu Rusijos informacinės agentūros praneša, kad policija šaudė į mitingo dalyvius.

Šitą informaciją paneigė Adžarijos televizijos vadovė Cira Abuladze, tvirtindama, kad policija šaunamųjų ginklų nenaudojo, nors susirėmimuose keli policininkai buvo sužaloti. Vis dėlto išvaikyti protestuotojus jiems pavyko.

Provakarietiškas prezidentas M.Saakašvilis opozicijos yra kaltinamas autoritarizmu ir raginamas prisiimti atsakomybę dėl karinės konfrontacijos su Rusija 2008 metų rugpjūtį, po kurios nuo šalies buvo atskirtos separatistinės Abchazija ir Pietų Osetija, kurias Maskva pripažįsta kaip nepriklausomas šalis. Tai lėmė, kad Rusija ir Gruzija iki šiol nepalaiko diplomatinių santykių.

VIDEO: Fresh clashes as Georgia cracks down on anti-Saakashvili demo

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min