Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 1d. 21:48 , atnaujinta: 2012 spalio 2d. 07:10

Gruzijos opozicijos lyderis skelbia pergalę parlamento rinkimuose

Bidzina Ivanišvilis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bidzina Ivanišvilis

Gruzijos milijardierius verslo magnatas Bidzina Ivanišvilis pareiškė, kad jo vadovaujama opozicijos koalicija „Gruzijos svajonė“ laimėjo prieš prezidento Michailo Saakašvilio valdančiąją partiją pirmadienį vykusiuose parlamento rinkimuose.

„Mes laimėjome! Gruzijos žmonės laimėjo!“ – jis sakė per opoziciją palaikančią televiziją TV9, nors valdančioji partija pažymėjo, jog dėl sudėtingos Gruzijos balsavimo sistemos opozicija gali ir neužsitikrinti daugumos parlamente.

„Noriu padėkoti visiems mūsų koalicijos šalininkams, taip pat noriu ypatingai pabrėžti, kad visi, balsavę už valdančiąją partiją, yra mūsų broliai, ir jie jokiu būdu nebus persekiojami arba spaudžiami“, – teigė B.Ivanišvilis.

Pasak jo, „dabar reikia išlaikyti ramybę ir sulaukti oficialaus pergalės paskelbimo“.

Papildyta 23.20 val.: „RIA Novosti“ praneša, kad tūkstančiai Gruzijos opozicijos šalininkų Tbilisio centrinėje Laisvės aikštėje švenčia pergalę, mat preliminariais balsavusių rinkėjų apklausų rezultatais, parlamento rinkimus laimėjo opozicijos lyderio Bidzinos Ivanišvilio vadovaujamas aljansas.

Tačiau tai dar negalutiniai rezultatai. Kaip pranešė Gruzijos centrinė rinkimų komisija, pirmieji oficialūs rinkimų rezultatai, ko gero, bus paskelbti 3 val. vietos (2 val. Lietuvos laiku).

Laisvės aikštėje renkasi vis daugiau žmonių. Vyrauja pakyli nuotaika.

Kaip skelbia „RIA Novosti“, šalies prezidentas Michailas Saakašvilis, kalbėdamas per valstybinę televiziją, pripažino opozicijos pergalę pirmadienį įvykusiuose rinkimuose į šalies parlamentą pagal partijų sąrašus, tačiau pareiškė, kad valdančioji partija pirmauja vienmandatėse apygardose.

Šalies vadovas taip pat paragino dirbti kartu, nors rinkimų kampanija ir buvo emocinga, įtempta ir, jo žodžiais tariant, kiek nešvari.

„Vis dėlto aš kaip prezidentas turiu užtikrinti, kad įgaliojimai naujajam parlamentui būtų perduoti neskausmingai, remiantis Konstitucija ir demokratiniais principais“, – sakė jis.

Papildyta 07.10 val. Gruzijos Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad, suskaičiavus 11,1 proc. biuletenių, opozicijos koalicija „Gruzijos svajonė“ surinko 54,61 proc. balsų. M.Saakašvilio valdančioji partija surinko 38,14 proc. balsų. Šie skaičiai liudija vis didėjantį opozicijos atotrūkį nuo valdančiosios partijos. Kitos partijos į parlamentą kol kas nepatenka.

Vienmandatėse apygardose kol kas pirmauja M.Saakašvilio valdančiosios partijos kandidatai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min