Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 23d. 14:47

Gruzijos sostinėje atidengta Užupio konstitucija

Vilniaus skveras Tbilisyje
Vilniaus skveras Tbilisyje

Vilniaus skvere Tbilisyje birželio 22 dieną atidengta Užupio konstitucija gruzinų kalba. Iš organinio stiklo išpjauta konstitucijos plokštė papuošė specialiai jai suręstą sieną, kurią ateityje užpildys Lietuvos ir Gruzijos menininkų darbai.

Šventinėje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos sveikatos apsaugos ministras, užupietis Raimondas Šukys, Gruzijos sveikatos apsaugos ministras Andrija Urušadzė, Lietuvos ambasadorius Gruzijoje Jonas Paslauskas, miesto gyventojai ir svečiai, Tbilisyje gyvenantys lietuviai.

Idėja perkelti Užupio konstituciją į Gruzijos sostinę kilo menininkui ir fotografui Mariui Abramavičiui Neboisia. Šį sumanymą įgyvendinti padėjo Lietuvos ambasada Gruzijoje, Tbilisio miesto valdžia ir Gruzijoje dirbančios lietuvių bendrovės.

„Labai džiaugiuosi, kad antrąsias metines Vilniaus skveras pasitinka dar labiau išgražėjęs ir pasipuošęs. Sieksime, kad jame atsirastų dar daugiau lietuviškų pėdsakų, kurie ateities kartoms liudytų apie lietuvių ir gruzinų draugystę“, – konstitucijos atidengimo ceremonijoje sakė J.Paslauskas.

Vilniaus skveras Gruzijos sostinėje atidarytas 2009 metų birželio 23 dieną, dalyvaujant Lietuvos ir Gruzijos prezidentams.

Užupio konstitucija – jau ketvirtasis lietuviškas projektas šioje Tbilisio senamiesčio erdvėje. Praėjusiais metais čia paklota menininko Gitenio Umbraso sukurta plytelė „Stebuklas“, surengta fotografo Tomo Kaunecko darbų paroda. Antrus metus skvere veikia ir nemokamas bevielis internetas.

Gruzija norėtų, kad Vilniuje atsirastų Tbilisio vardu pavadinta aikštė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

15:15
01:01:04
06:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min