Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 9d. 09:05

Gruzinai reikalauja M.Saakašvilio pasitraukimo (atnaujinta 13.35 val.)

Tbilisyje į gatves išėjo tūkstančiai žmonių.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestuojanti minia

Gruzijos opozicijos lyderiai kreipėsi į šalies Vyriausybę su prašymu nenaudoti smurto, siekiant nutraukti Tbilisyje prasidedančiuose masiniuose protestuose.

Tikimasi, kad protestuose dalyvaus tūkstančiai žmonių. Jie reikalaus prezidento Michailo Saakašvilio atsistatydinimo, rašo BBC interneto svetainė.

Protestuotojų teigimu, būtent M.Saakašvilis išprovokavo praėjusių metų karą su Rusija. Taip pat jie tvirtina, kad šalyje nėra demokratijos.

Prezidentą kritikai kaltina dėl dabartinės šalies situacijos ir yra įsitikinę, kad jis turėtų atsistatydinti.

„Aš nemanau, kad turėtų būti staigmena, jog praradę 20 proc. Gruzijos teritorijos ir šalyje neegzistuojant demokratijai prašome prezidento atsistatydinti“, – sakė Nino Burdžanadzė. Anksčiau ji buvo M.Saakašvilio sąjungininkė, tačiau dabar yra opozicinės partijos „Demokratinis judėjimas – Vieningoji Gruzija“ lyderė. 

Papildyta 13.35 val. Į mitingą Tbilisyje besirenkantys Gruzijos opozicijos šalininkai sustabdė eismą sostinės centre, praneša naujienų portalas lenta.ru. Prie parlamento rūmų, kur turi vykti pagrindinė protesto akcijos dalis, jau susirinko apie penki tūkstančiai žmonių.

kstančiai opozicijos šalininkų į centrą vyksta iš įvairių Tbilisio vietų. Vienos kolonos priekyje žengia ir buvusi parlamento pirmininkė N.Burdžanadzė. Manoma, kad į mitingą gali susirinkti apie šimtas tūkstančių žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min