15min be reklamos
2022 12 05, 15:22

Gydytojai: M.Saakašvilis kalėjime apsinuodijo sunkiaisiais metalais

Įkalintas Sakartvelo eksprezidentas Michailas Saakašvilis areštinėje apsinuodijo sunkiaisiais metalais ir, jei jam nebus suteiktas tinkamas gydymas, gali mirti, teigiama pirmadienį jo teisininkų komandos išplatintoje medicininėje ataskaitoje.
Buvęs Sakartvelo prezidentas savo teismo metu
Buvęs Sakartvelo prezidentas savo teismo metu / „AFP“/„Scanpix“

Praėjusiais metais 54-erių vyras buvo perkeltas į ligoninę po 50 dienų trukusio bado streiko, kuriuo jis protestavo prieš savo įkalinimą. Teisių gynimo grupės jo kalinimą pasmerkė kaip politiškai motyvuotą.

JAV dirbantis toksikologas Davidas Smithas M.Sakašvilio teisininkų komandos išplatintoje medicinos ataskaitoje teigė, kad „atlikus tyrimus paaiškėjo, jog M.Saakašvilio organizme yra sunkiųjų metalų“, o patologiniai simptomai, kurie jam pasireiškia, yra „apsinuodijimo sunkiaisiais metalais pasekmė“.

D.Smithas teigė, kad „pagrįstai mediciniškai tikėtina“, jog nuodingos medžiagos, įskaitant gyvsidabrį ir arseną, buvo įvestos po to, kai M.Saakašvilis buvo įkalintas.

Lapkričio 28 dienos ataskaitos autoriai taip pat teigė, kad M.Saakašviliui be tinkamos priežiūros buvo skiriami žalojantys vaistai.

D.Smithas pridūrė, kad „padidėjusi mirtingumo rizika yra neišvengiama“ be tinkamo gydymo, „kuris, atrodo, buvo atmestas arba neprieinamas“ Sakartvele.

Sakartvelo pareigūnai tvirtino, kad M.Saakašviliui teikiama tinkama medicininė priežiūra.

Kita nepriklausoma gydytoja Mariam Džiškariani, vadovavusi medikų tarybai, kuri apžiūrėjo M.Saakašvilį, pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad „jam diagnozuotas smegenų pažeidimas ir neurotoksikacija“.

„Jis serga keliomis sunkiomis ligomis, kurios pagal Sakartvelo įstatymus nesuderinamos su laisvės atėmimu“, – teigė ji.

Tengizas Culadzė, Sakartvelo teisių ombudsmeno įsteigtos medikų tarybos gydytojas, teigė, kad M.Saakašvilis „nuo sulaikymo numetė daugiau kaip 40 kilogramų“.

„Sakartvelo medicinos sistema akivaizdžiai išnaudojo visas turimas priemones Saakašviliui gydyti“, – sakė jis sekmadienį nepriklausomam televizijos kanalui „Formula TV“.

M.Saakašvilis, pagrindinis Sakartvelo opozicinės jėgos įkūrėjas, 2004–2013 metais stovėjęs prie šios mažos Kaukazo valstybės vairo, 2018-aisiais buvo nuteistas už akių dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, jam skirta šešerių metų įkalinimo bausmė.

Provakarietiškas reformatorius buvo įkalintas 2021-ųjų spalį, praėjus kelioms dienoms, kai slapta grįžo iš tremties Ukrainoje.

Jis pasmerkė savo nuteisimą kaip politiškai motyvuotą.

Spalį Europos Tarybos teisių priežiūros institucija paragino „paleisti politinius kalinius, nepritariančius (Rusijos prezidentui Vladimirui) Putinui Rusijos Federacijoje ir kitose šalyse, įskaitant Michailą Saakašvilį“.

„Amnesty International“ pavadino elgesį su juo „akivaizdžiu politiniu kerštu“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min