2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 27 /15:55

H.Clinton šaiposi iš V.Putino: „Blogai, Vladimirai. Tu pats tai užsitraukei“

Buvusi Jungtinių Valstijų valstybės sekretorė ir arši kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo oponentė Hillary Clinton antradienį pašiepė Vladimirą Putiną dėl jo susirūpinimo NATO plėtra ir sakė, kad Rusijos prezidentas, įsiveržęs į Ukrainą, „užsitraukė ją pats“.
Hillary Clinton
Hillary Clinton / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Apie tai rašo Jungtinės Karalystės dienraštis „The Independent“.

„Demokratijos gynimas Ukrainoje, NATO plėtra. Labai blogai, Vladimirai, tu pats dėl to kaltas“, – sakė buvusi JAV valstybės sekretorė, sukeldama juoką ir aplodismentus.

H.Clinton kalbėjo Valstybės departamente, kur puošniame Benjamino Franklino valgomajame atidengė savo oficialų portretą ir kreipėsi į esamus ir buvusius pareigūnus.

„Mes visada sakydavome, kad žmonės nėra verčiami stoti į NATO. Žmonės renkasi ir nori prisijungti prie NATO“, – pridūrė ji.

Kremlius pyksta

„Tikriausiai reikia priminti H.Clinton apie daugybę NATO plėtros bangų ir Aljanso karinės infrastruktūros artėjimą prie mūsų sienų“, – atsakydamas į buvusios valstybės sekretorės žodžius kalbėjo Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Kremlius trečiadienį taip pat apkaltino JAV ir Jungtinę Karalystę, kad jos prisidėjo prie praėjusių metų dujotiekio „Nord Stream“ sprogimų ir rėmė Ukrainą per neseniai įvykusį Juodosios jūros laivyno incidentą Kryme.

H.Clinton kritikavo ir D.Trumpą

Aukščiausia šalies vadovė taip pat išsakė savo nuomonę apie buvusio prezidento respublikono Donaldo Trumpo, kuris ją nugalėjo 2016 m. JAV prezidento rinkimuose, politiką.

Ji pridūrė, kad dėl D.Trumpo elgesio, kai šis atstumdavo sąjungininkus, galėjo kilti klausimų dėl Vašingtono gebėjimo konsoliduoti paramą pagalbai Ukrainai, kad ši atremtų Rusijos invaziją.

„Žmonės galėjo tuo suabejoti, nes mes sudeginome tiek daug tiltų su savo sąjungininkais ir draugais“, – sakė ji.

15min primena, kad prasidėjusi Rusijos plataus masto invazija į Ukrainą paskatino Skandinavijos šalis prisijungti prie Aljanso. 2022 m. gegužę Švedija ir Suomija pateikė prašymus prisijungti prie bloko. 2023 m. balandį Suomija tapo 31-ąja NATO nare.

Vėliau Suomijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Mikaelis Antella pažymėjo, kad Helsinkis veda dvišales derybas su Vašingtonu dėl amerikiečių karinės bazės dislokavimo jos teritorijoje.

Švedijos paraišką dėl narystės ratifikavo visos NATO šalys, išskyrus Turkiją ir Vengriją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min