Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Haityje gali prasidėti riaušės, perspėja Brazilijos gynybos ministras

Haičio sostinė po žemės drebėjimo
„Scanpix“ nuotr. / Haičio sostinė po žemės drebėjimo
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Delsimas į beviltišką padėtį patekusius Haičio sostinės gyventojus aprūpinti geriamu vandeniu, maistu ir pastoge didina „riaušių pavojų“, penktadienį perspėjo Brazilijos gynybos ministras Nelsonas Jobimas, aplankęs žemės drebėjimo nuniokotą miestą.

„Mums nerimą kelia saugumo padėtis“, – žurnalistams pareiškė ministras, kuris po dviejų dienų lankymosi Port o Prense grįžo į Braziliją.

„Kol žmonės kenčia badą ir troškulį, kol neišspręstos būsto problemos, tol tebėra riaušių grėsmė“, – sakė ministras.

Brazilija vadovauja 9 tūkst. JT taikos palaikymo pajėgoms, kurios Haityje buvo dislokuotos iki žemės drebėjimo. Šiuo metu 1 260 karių yra įsitraukę į gelbėjimo darbus.

Pasak N.Jobimo, per žemės drebėjimą Haityje žuvo mažiausiai 17 Brazilijos piliečių.

JAV siunčia karius. Iki pirmadienio iki 10 tūkst. JAV karių gali būti dislokuota pačiame žemės drebėjimo nuniokotame Haityje ar prie jo krantų, penktadienį pranešė JAV ginkluotųjų pajėgų aukščiausias karinis vadovas.

JAV ginkluotųjų pajėgų štabų vadų komiteto pirmininkas admirolas Michaelas Mullenas pabrėžė, kad ne visi kariai bus dislokuoti Haityje. Dauguma jų įsikurs kariniuose laivuose, kurių maždaug šeši turėtų atplaukti per artimiausias dienas.

„Atvykus jūros pėstininkams ir trims laivams, susijusiems su šia operacija, susidarys nuo 9 iki 10 tūkst. karių pajėgos“, – sakė M.Mullenas žurnalistams.

M.Mullenas pareiškė, kad dar anksti nuspręsti, ar reikės daugiau sausumos pajėgų be 82–osios desantinės brigados ir 2 tūkst. jūrų pėstininkų dalinio, kuriems jau įsakyta vykti į Haitį. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min