Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Haityje pradėta pusės milijono be pastogės likusių žmonių perkėlimo operacija

Per žemės drebėjimą pastogės neteko milijonas haitiečių.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Per žemės drebėjimą pastogės neteko milijonas haitiečių.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Haityje ketvirtadienį pradėta didelio masto operacija, kurios metu keli šimtai tūkstančių be pastogės likusių gyventojų bus perkelti iš griuvėsiais virtusios sostinės.

Perkėlimo operacija pradėta praėjus devynioms dienoms po stipraus žemės drebėjimo, kai vilčių rasti po nuolaužomis įstrigusių gyvų žmonių beveik neliko.

Lauko ligoninėse besidarbuojantys gydytojai rūpinasi daugybe sužeistųjų, daugeliui kurių įsimetė gangrena, o nuniokotame Port o Prense vėl plėšikaujama, nors pastebima ženklų, kad gyvenimas grįžta į įprastas vėžes.

Haičio Vyriausybė paskelbė mėginsianti perkelti apie 500 tūkst. benamių iš nešvarių ir dvokiančių stovyklų į laikinas gyvenamąsias vietas Port o Prenso apylinkėse.„Dirbti sunku, kaip ir anksčiau, tačiau esame pakeliui į kontrolės susigrąžinimą“, – Haičio prezidentas Rene Prevalis sakė žurnalistams, mėgindamas atremti kaltinimus, jog šalies Vyriausybė po sausio 12 dieną ištikusios nelaimės praktiškai nieko nesiėmė.

Prancūzijos ir JAV gelbėtojai pradėjo valyti nuolaužas ir nešvarumus iš sostinės ceremonijų aikštės – Marso laukų, kurie buvo virtę paskubomis įrengta didžiule pabėgėlių stovykla.

„Nebenorime gyventi kaip gyvuliai“, – sakė aikštėje apsistojusi Carole Deslouis, kuri ketvirtadienį pagaliau sulaukė pažado, kad gaus maisto ir pastogę. Moteris kelias dienas prausė savo vaikus purvinu vandeniu ir prašinėjo ryžių.

JAV pajėgos taip pat baigia remontuoti pagrindinį sostinės uostą, kuris, kaip tikimasi, nuo penktadienio pradės veikti. Šis uostas ypač svarbus siekiant aprūpinti būtiniausiomis atsargomis ir pamaitinti daugybę žmonių šioje Karibų jūros valstybėje.

Perkrautame pagrindiniame oro uoste buvo įrengtas laikinas skrydžių kontrolės bokštas.

Per 7 balų žemės drebėjimą žuvo mažiausiai 75 tūkst. žmonių, o apie 1 mln. liko be namų.

Haičio Vyriausybė paskelbė mėginsianti perkelti apie 500 tūkst. benamių iš nešvarių ir dvokiančių stovyklų į laikinas gyvenamąsias vietas Port o Prenso apylinkėse.

„Vyriausybė užtikrino žmonėms nemokamą pervežimą. Vyksta didelė operacija – mes perkeliame be pastogės likusius žmones“, – sakė vidaus reikalų ministras Paulis Antoine'as Bien-Aime.

Vyriausybė panaudos apie 34 autobusus, kuriais nukentėjusieji nuo žemės drebėjimo bus vežami į šiaurę ir į pietus nuo Port o Prenso. Sostinės apylinkėse bus skubiai kuriami kaimeliai, kuriuose tilps po 10 tūkst. žmonių. Tokių stovyklų vietas parinks vietos valdžios pareigūnai.

Gelbėtojų komandos tebenaršo griuvėsius Port o Prense ir kitose gyvenvietėse, ieškodami  įstrigusių gyvų žmonių. Trečiadienį buvo išgelbėti du vaikai, tačiau ketvirtadienį griuvėsiuose neaptikta jokių naujų gyvybės ženklų.

Ištrauktųjų iš po nuolaužų būklė vis dar labai sunki.

Iš daugelio šalių atvykę gydytojai dirba apgailėtinomis sąlygomis – jiems stinga modernios įrangos ir būtiniausių atsargų. Gelbėdami gyvybes, jie amputavo daugybę sužalotų galūnių, taip pat rūpinosi vidiniais sužalojimais.

Sunkiausios būklės sužeistieji vežami į 1 000 vietų JAV jūrų pajėgų plaukiojančią ligoninę, išmetusią inkarą netoli Haičio krantų, kurioje dirba apie 800 medicinos darbuotojų.

Tarptautinės migracijos organizacija nurodė, kad šiuo metu mažiausiai 500 tūkst. haitiečių gyvena laikinose stovyklose, taip pat perspėjo, jog šis skaičius didėja, nes vis daugiau žmonių atvyksta iš žemės drebėjimo nuniokotų kaimų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min