„Bet kokia priešo agresija ir apšaudymas šiame etape įkaitų laisvę gali paversti tragedija“, – platformoje „Telegram“ parašė vadinamosios Ezzedine al-Qassamo (Ezedino Kasamo) brigados, turėjusios omenyje dešimtis Izraelio įkaitų, laikomų Gazos Ruože nuo 2023 metų spalio 7-osios išpuolio, kuris išprovokavo karą.
Ginkluotojo sparno atstovas Abu Obeida sakė, kad vienas Izraelio smūgis pataikė į vietą, kurioje buvo viena iš moterų, kurias buvo numatyta išlaisvinti „pirmajame paliaubų susitarimo etape“. Išsamesnės informacijos jis nepateikė.
Tarpininkai Kataras ir Jungtinės Valstijos trečiadienį paskelbė, kad Izraelis ir „Hamas“ susitarė dėl paliaubų ir įkaitų išlaisvinimo.
Nuo tada Gazos Ruožo civilinės gynybos agentūra pranešė, kad Izraelis „suintensyvino“ smūgius visoje teritorijoje, ir pranešė, kad žuvo mažiausiai 80 žmonių, o dar šimtai buvo sužeisti.
Civilinės gynybos agentūros atstovas Mahmudas Bassalas (Mahmudas Basalas) ketvirtadienį sakė, kad po smūgio šiauriniame Džabalijos mieste agentūros komandos rado penkių vaikų kūnus.
Izraelio kariuomenė pranešė, kad nuo vėlyvo trečiadienio sudavė smūgius „maždaug 50 teroristinių objektų visame Gazos Ruože“.
