Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 8d. 15:34

Hassanas Rouhani: JAV sankcijos yra „ekonominis terorizmas“

Irano prezidentas Hassanas Rouhani  JT Generalinėje Asamblėjoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Irano prezidentas Hassanas Rouhani

Irano prezidentas Hassanas Rouhani pareiškė, kad Jungtinių Valstijų sankcijos yra „ekonominis terorizmas“, mėgindamas suformuoti vieningą frontą šeštadienį šalyje lankantys regiono pareigūnams.

Vašingtonas vėl įvedė naftos embargą ir kitas sankcijas Iranui po to, kai gegužę pasitraukė iš istorinio 2015 metų susitarimo, kurį Teheranas pasiekė su galingosiomis šalimis dėl savo branduolinės programos.

„Amerikos neteisingos ir neteisėtos sankcijos, nukreiptos į garbingą Irano tautą, yra akivaizdus terorizmo atvejis prieš mūsų tautą“, – per televiziją transliuotoje kalboje sakė Irano prezidentas.

Kalbą jis sakė per kovai su terorizmu ir regioniniam bendradarbiavimui skirtoje konferencijoje, kurioje dalyvavo parlamentų pirmininkai iš Afganistano, Kinijos, Pakistano, Rusijos ir Turkijos.

„Patyriame įvairiapusį puolimą, kuris ne tik kelia grėsmę mūsų nepriklausomybei ir identitetui, tačiau taip pat juo siekiama nutraukti ilgalaikius ryšius“, – pažymėjo H.Rouhani, brėždamas paraleles su sankcijomis ir kitu spaudimu, kurį patiria konferencijoje dalyvavusios šalys.

„Kai jie spaudžia Kiniją dėl prekybos, nukenčiame mes visi... Baudžiant Turkiją, mes visi nubaudžiami. Kaskart, kai jie grasina Rusijai, mes taip pat baiminamės dėl savo saugumo, – sakė Irano prezidentas. – Kai įveda sankcijas Iranui, jie atima iš mūsų visą tarptautinės prekybos, energetinio saugumo ir tvaraus vystymosi teikiamą naudą. Ir iš tiesų jie įveda sankcijas visiems. Esame čia tam, kad pasakytume, jog neketiname toleruoti tokio akiplėšiškumo.“

H.Rouhani taip pat perspėjo Europą, kuri smarkiai prieštaravo JAV pasitraukimui iš Irano branduolinio susitarimo, kad daug kas padėta ant kortos, kalbant apie pastangas apeiti JAV sankcijas ir išlaikyti prekybinius ryšius su Iranu.

„Jie turėtų žinoti, kad įvesdami sankcijas Iranui kenkia mūsų galimybėms kovoti su prekyba narkotikais ir terorizmu“, – pareiškė Irano prezidentas, turėdamas omeny šalies pastangas kovoti su narkotikų kontrabanda, ypač iš Afganistano.

Europos Sąjunga šiuo metu kuria mokėjimų sistema, vadinama „specialios paskirties priemone“, kad Iranas ir toliau gautų lėšų. Tačiau sunkiai sekasi rasti šalį, kuri norėtų tapti šios sistemos šeimininke, kadangi daugelis valstybių baiminasi Amerikos administracijos sankcijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min