15min be reklamos
2022 11 28, 18:35

Havajuose pirmą kartą po dešimtmečių pertraukos išsiveržė didžiausias pasaulio ugnikalnis

Havajų Mauna Loa – didžiausias aktyvus ugnikalnis pasaulyje – išsiveržė pirmą kartą po beveik keturių dešimtmečių pertraukos, paskelbė JAV pareigūnai.

Lava kol kas laikosi Mauna Loa viršūnės kalderoje, tačiau jei sąlygos pasikeistų, išsiveržimas galėtų kelti grėsmę netoliese gyvenantiems žmonėms, sekmadienį 23 val. 45 min. vietos (pirmadienį 11 val. 45 min. Lietuvos) laiku pranešė JAV geologijos tarnyba (USGS).

Tarnyba nurodė, kad Havajų ugnikalnių stebėsenos centras (HVO) konsultuojasi su nepaprastųjų situacijų valdymo pareigūnais ir kad jo darbuotojai iš oro stebės 4168 m aukščio ugnikalnį.

Valstijos pareigūnai nurodo, kad kol kas jokių evakuacijos įsakymų nebuvo, bet Havajų ugnikalnių nacionaliniame parke esančio Mauna Loa viršūnės rajonas ir keli regiono keliai buvo uždaryti.

USGS vaizdo kamera Mauna Loa viršūnės šiauriniame pakraštyje nufilmavo ilgus šviesius plyšius krateryje.

Havajų salose yra šeši aktyvūs ugnikalniai. Mauna Loa nuo 1843-iųjų išsiveržė 33 kartus, nurodo USGS.

Praėjusį kartą išsiveržimas įvyko 1984 metais ir truko 22 dienas. Tuomet lavos srautai buvo priartėję per maždaug 7 km nuo Hilo miesto, kuriame šiuo metu gyvena apie 44 tūkst. žmonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min