Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 31d. 19:03

Hillary Clinton jau matuojasi JAV prezidento kėdę ir žada nekartoti 2008 metų klaidų

Hillary Clinton
„Scanpix“ nuotr. / Hillary Clinton

Hillary Clinton ruošiasi kitų metų JAV prezidento rinkimams. Politico.com rašo, kad žino, kaip atrodys jos rinkiminė kampanija.

H.Clinton jau priima paskutinius sprendimus dėl savo rinkiminės kampanijos, kuri veikiausiai bus pradėta ankstyvą balandį. Ji neva yra priėmusi ir sprendimus dėl to, kas užims daugumą aukštų postų.

Dėl to, kad H.Clinton kandidatuos į JAV prezidento postą kitais metais, abejonių buvo mažai. Jos galutinai išsisklaidė iškart po Kalėdų, kai H.Clinton patvirtino preliminarų biudžetą ir priėmė dirbti kelis naujus žmones.

Pasamdyti beveik visi svarbiausi žmonės. Tiesa, trūksta darbuotojo tokiai svarbiai pozicijai kaip komunikacijos direktorius, dėl kurios dabar vyksta intensyvus lobizmas. 

H.Clinton pasimokė iš nevykusios 2008 metų kampanijos ir ketina tada padarytų klaidų nebekartoti. Visų pirma ji ketina pagerinti santykius su žiniasklaida – užmegzti artimesnius ryšius su žurnalistais, kurie prisideda prie jos įvaizdžio formavimo.

Anksčiau H.Clinton savo vyrą, buvusį prezidentą Billą Clintoną, pelniusį prieštaringą reputaciją dėl nesantuokinių meilės ryšių, tiesiog išgrūdo iš kai kurių kampanijos dalių, o dabar ši tema ir jis pats bus įtraukta į kampaniją nuo pat pradžių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Billas Clintonas ir Hillary Clinton
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Billas Clintonas ir Hillary Clinton

Svarbus kampanijos momentas yra ir tylus, bet agresyvus piršimasis kai kuriems kairiesiems, siekiant sumažinti arba visiškai pašalinti jų oponavimo iššūkį. Svarbiausi taikiniai yra ekonomistas ir buvęs jos vyro administracijos sekretorius Robertas Reichas ir pilietinių teisių ambasadorius Johnas Lewisas. Gruodį H.Clinton laimėjo viešą pritarimą iš buvusio Vermonto gubernatoriaus Howardo Deano ir Minesotos senatoriaus Alo Frankeno.

B.Clintonas jau yra įsitraukęs į kampaniją, ir įspėja, kad respublikonas Jebas Bushas yra didelė grėsmė, tuo metu Naujojo Džersio gubernatorius Chrisas Christie yra antraeilis.

Buvęs prezidentas B.Clintonas palaikymą H.Clinton gavo iš George'o W.Busho stovyklos kelias dienas prieš tai, kai buvęs Floridos gubernatorius J.Bushas „Facebook“ pareiškė, kad labai aktyviai analizuos rinkiminę kampaniją. Du buvę JAV prezidentai bendradarbiauja labai glaudžiai, ir tai šiek tiek susiję su jų bendru darbu 2004 metais, švelninant cunamio Azijoje padarinius.

„Scanpix“ nuotr./Hillary Clinton
„Scanpix“ nuotr./Hillary Clinton

Tiksli data, kada bus pradėta H.Clinton kampanija, nėra aiški, tačiau artimi sąjungininkai tikisi, kad ji nedels ir tą padarys jau pasibaigus pirmajam ketvirčiui.

Kovo 4 dieną Clinton fondas rengia kasmetes iškilmes Niujorke. Manoma, kad tai bus paskutinis didžiausias jos renginys prieš prasidedant lenktynėms dėl JAV prezidento posto.

Draugai ir patarėjai pasakoja, kad kampaniją ji planuoja „pagal save“, atsiribodama nuo išorės spaudimo.

„Ji naudojasi laiku. Norėdama, kad jai pasisektų, ji naudojasi laiku, kad suderintų jai duotus patarimus su pačios mintimis. Ji neskuba“, – sakė vienas patarėjas.

VIDEO: Hillary Clinton pamėgdžiojo Vladimirą Putiną

H.Clinton su demokrataisbeveik neturės opozicijos, apie kurią būtų verta kalbėti. Masačusetso senatorė Elizabeth Warren galėtų būti rimta priešininkė iš kairės, tačiau ji kandidatuoti neketina.

Viceprezidentas Joe Bidenas sako, kad jis galėtų kandidatuoti, tačiau jis mini savo pavardę tik taip, lyg įrašytų ją į sąrašą tuo atveju, jeigu H.Clinton neliktų.

Taigi lieka tik menka trio opozicija –  Bernie Sandersas, Martinas O'Malley ir Jimas Webbas. Ši potenciali opozicija yra tokia silpna, kad H.Clinton gali net nedalyvauti pirmuosiuose debatuose su ja.

Tačiau H.Clinton komanda žino – nebus taip, kad nebūtų su kuo varžytis. Taigi jau yra spekuliuojama vardais, pavyzdžiui, Michaelio Benneto, Timo Kaine ir pan.

Kai kurie patarėjai į sąrašą įtraukia ir Julianą Castro, Tomą Perezą, Cory Bookerį ir Kalifornijos generalinį prokurorą Kamala Harrisą.

„Scanpix“ nuotr./Hillary Clinton
„Scanpix“ nuotr./Hillary Clinton

Nepaisant pasitikėjimo savimi, H.Clinton kelias nebus be kliūčių. E.Warren sparnas gali ją kritikuoti už pernelyg draugiškus santykius su Volstritu ir bandyti ją patraukti į kairę būdais, kurie Clintonams yra nenatūralūs. Jeigu ji linktų į kairę, rizikuotų pasirodyti nenuoširdi arba silpna politikė.

Taip pat yra žinomos Clintonų problemos, kurios gali būti vėl ištrauktos į viešumą – pavyzdžiui, abejotini rėmėjai arba liežuvavimas, reikalams pakrypus negera linkme. 

Dar nepradėtos kampanijos žmonės jau užsiima šių klausimų ir problemų prevencija, kurdami lyderystę ir tiesdami tiltą tarp Billo ir Hillary pasaulių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min