Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 22d. 12:03

Hillary Clinton: tai, ką daro šios moterys, yra drąsu

Moterys Saudo Arabijoje negali vairuoti
„Scanpix“ nuotr. / Moterys Saudo Arabijoje negali vairuoti

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton pagyrė drąsias Saudo Arabijos moteris, siekiančias, kad jų valstybėje silpnosios lyties atstovėms būtų leista vairuoti, rašo BBC.

H.Clinton teigė, kad šios moterys yra „teisios“, reikalaudamos teisės vairuoti šioje, ypatingai konservatyvioje, karalystėje.

Daugybė Saudo Arabijos piliečių praėjusį penktadienį, protestuodamos prieš draudimą moterims vairuoti automobilius, sėdo prie transporto priemonių vairų ir išriedėjo į kelius.

„Tai, ką daro šios moterys, yra drąsu, ir tai, ko jos siekia, yra teisinga, – žurnalistams antradienį sakė H.Clinton, paprašyta pakomentuoti protestus Saudo Arabijoje. – Esu sujaudinta ir palaikau jas.“

Tačiau H.Clinton taip pat pabrėžė nesikišanti į Saudo Arabijos vidaus reikalus. Ši šalis yra didžiausia JAV sąjungininkė Artimuosiuose Rytuose. „Noriu pabrėžti faktą, kad tai (iniciatyva – 15min.lt) nekyla iš jų šalies ribų. Tai pačių moterų siekis būti pripažintoms“, – sakė JAV valstybės sekretorė.

Scanpix nuotr./Protestuotoja palaiko Saudo Arabijos moteris
„Scanpix“ nuotr./Protestuotoja palaiko Saudo Arabijos moteris

H.Clinton komentaras pasirodė praėjus dienai po to, kai JAV valstybės departamento atstovė pareiškė, kad H.Clinton minėtu klausimu laikosi „tylios diplomatijos“.

Pasak Victorios Nuland, H.Clinton draudimo moterims vairuoti klausimą iškėlė per neseniai įvykusį jos pokalbį su Saudo Arabijos užsienio reikalų ministru, princu Saudu al-Faisalu.

Atvirame laiške H.Clinton, paviešintame prieš pastarosios kalbą, Saudo Arabijos moterų teisių aktyvistai teigė esą „nusivylę“ JAV pozicija. Laiške, parašytame Saudo Arabijos moterų už vairavimą koalicijos, teigiama: „Sekretore H.Clinton, tyli diplomatija nėra tai, ko mums šiuo metu reikia. Mums reikia, kad Jūs, asmeniškai viešai išsakytumėte savo paramą mūsų teisei vairuoti.“

Praėjusį mėnesį Manal al-Sherif buvo suimta po to, kai paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip ji vairuoja automobilį. Moteris apkaltinta „karalystės reputacijos žeminimu svetur ir sąmyšio kėlimu“, tačiau paleista po dešimties dienų po to, kai pažadėjo daugiau nebevairuosianti.

Scanpix nuotr./Moterims Saudo Arabijoje draudžiama vairuoti
„Scanpix“ nuotr./Moterims Saudo Arabijoje draudžiama vairuoti

Nuo to laiko viskas persikėlė į socialinius tinklus. Juose moterys viešino nuotraukas ir vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuota, kaip jos vairuoja automobilius.

Socialiniame tinkle „Facebook“ įkurtoje grupėje „Women2Drive“ teigiama, kad moterų protestai tęsis, kol karalystėje galiausiai bus panaikintas draudimas vairuoti.

Vairuoti moterims Saudo Arabijoje draudžiama ne įstatymu, bet religine fatva. Draudimas vairuoti yra vienas iš daugybės itin griežtų draudimų moterims, galiojančių Saudo Arabijoje.

Karalystė yra vienintelė valstybė pasaulyje, kur moterys negali vairuoti automobilio.
 

Temos: 1 Saudo Arabija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min