Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Hitleriškas Vladimiro Putino apetitas: atskelti nuo Ukrainos visas rusiškas sritis ir Kijevą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusija ketina „įtraukti“ į savo sudėtį „visas Ukrainos rusiškas sritis“, tarp jų – ir Kijevą, skelbia „Ukrainskaja pravda“.

Tai atskleidė dokumentas, kurį paviešino leidinio „KyivPost“ vyriausioji redaktorė Jekaterina Gorčinskaja. Dokumentas buvo parengtas Rusijos Nacionalinio saugumo taryboje.

Iš plano matyti, kad jis buvo parengtas dar masinių protestų Kijeve ir regionuose metu. Plane teigiama, kad Rusija turi pasinaudoti neramumais Ukrainoje, norėdama apginti savo interesus.

Plane taip pat numatomi „fašistuojančių žaliūkų išpuoliai prieš Lenkijos ir Baltijos šalių ambasadas, Europos Komisijos, NATO šalių atstovybes bei pasiuntinių rezidencijas“.

Minėtus dokumentus rasite paspaudę čia.

Dokumente teigiama, kad „tik visiškas Ukrainos rusiškų sričių, konkrečiai Krymo, Lugansko, Donecko, Zaporožės, Dnepropetrovsko, Černigovo, Sumų, Charkovo, Kijevo, Chersono, Nikolajevo, prijungimas prie Rusijos gali garantuoti „taiką, saugumą ir gerovę“ jų gyventojams, taip pat Rusijos interesų apsaugą“.

Taip pat dokumente nurodoma, kad „realizuoti šiuos tikslus įmanoma tik perėmus Kijevo kontrolę“.

Plano autorių nuomone, „tokią kontrolę užtikrina tik Rusijos kariuomenės panaudojimas, teisėsaugos institucijos ir specialiosios tarnybos“.

Dokumente iš Ukrainos sprukęs Viktoras Janukovyčius įvardytas kaip nepatikimas partneris. Teigiama, kad jis nevykdė „per 2013 m. gruodžio 17 d. Maskvoje vykusias derybas prisiimtų įsipareigojimų“.

Plano autoriai nusprendė V.Janukovyčių pakviesti į Sočio olimpinių žaidynių atidarymą ir pareikalauti, kad jis pasirašytų kreipimąsi dėl Rusijos kariuomenės įvedimo į Ukrainą, siekiant „stabilizuoti situaciją“.

Anot dokumento, situacijos Ukrainos sostinėje destabilizavimas turėjo būti paskata V.Janukovyčiui paleisti Aukščiausiąją Radą ir jį patį paversti „vienintele teisėta valdžios institucija Ukrainoje“.

Iš plano taip pat aišku, kad Rusija tikėjosi „pakankamai silpnos Europos šalių reakcijos“.

„Per chaosą Kijeve“ buvo planuojama „užtikrinti pačių matomiausių banderovcų opozicijos atstovų neutralizavimą“ ir atskleisti „tikrąjį ukrainietiško fašizmo veidą“.

Plane taip pat numatomi „fašistuojančių žaliūkų išpuoliai prieš Lenkijos ir Baltijos šalių ambasadas, Europos Komisijos, NATO šalių atstovybes bei pasiuntinių rezidencijas“. Taip pat jame teigiama, kad „operacijos, siekiant stabilizuoti padėtį, turi sukurti sąlygas tolesniam Ukrainos dalyvavimui integraciniuose procesuose NVS sudėtyje.“
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min