15min be reklamos
Publikuota 2018 01 07, 11:55

Hondūre tūkstančiai protestuoja prieš prezidento J.O.Hernandezo perrinkimą

Hondūre tūkstančiai žmonių šeštadienį protestavo prieš JAV palaikomo prezidento Juano Orlando Hernandezo perrinkimą ir reikalavo, kad lapkričio 26 dieną vykusių prezidento rinkimų nugalėtoju būtų paskelbtas jo varžovas.
Protestas Hondūre
Protestas Hondūre / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aukščiausiasis rinkimų tribunolas paskelbė J.O.Hernandezą nugalėtoju, patvirtindamas, kad pastarasis pelnė 43 proc. balsų, o jo varžovas, kairiosios opozicijos kandidatas Salvadoro Nasralla – 41 procentą.

Opozicinio Aljanso prieš diktatūrą šalininkai šeštadienį žygiavo San Pedro Sulos, antrojo iš didžiųjų miestų, gatvėmis, ragindami, kad nugalėtoju būtų paskelbtas ir šį mėnesį prisaikdintas 64-erių S. Nasralla.

„Žmonės neketina susitaikyti su šiuo paskyrimu, leidžiančiu diktatoriui likti (poste), – sakė prie miesto kolonijinių laikų katedros susirinkusiems žmonėms S.Nasralla, buvęs TV laidų vedėjas. – Mes nesiliausime, kol nušalinsime korumpuotąjį iš valdžios“.

Eisenos dalyviai nužygiavo apie du kilometrus, nešini plakatais su šūkiais „Rinkimų klastojimui – Ne“, „Jokių daugiau politinių nužudymų“, „Laisvę politiniams kaliniams“, reikalaudami, kad 49-erių J.O.Hernandezas atsistatydintų. Žmonės dainavo ir skandavo „JOH (Hernandezą) – šalin“.

Eisenos dalyviai ragino skelbti nacionalinį streiką ir boikotuoti J.O.Hernandezo inauguracijos ceremoniją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min