Dabar populiaru
Publikuota 2022 08 12, 10:10

Honkonge dėl žmogaus mirtį nulėmusių riaušių nuteisti kalėti du jaunuoliai

Honkongo teismas penktadienį nuteisė kalėti du jaunuolius, apkaltintus dėl pagyvenusio vyro gyvybės pareikalavusio konflikto per 2019 metais miestą krėtusius politinius neramumus. imu.
Honkongas
Honkongas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Honkongas Teismas

70 metų valytojas Luo Chang-qingas mirė nuo smūgio į galvą, demokratijos ir vyriausybės šalininkams svaidant vieniems į kitus plytas.

Luo Chang-qingas yra viena iš nedaugelio aukų, tiesiogiai susijusių su Honkongo 2019-ųjų politiniais neramumais. Jo atvejis iki šiol kelia vyriausybės šalininkų pasipiktinimą.

19-metis Kelvinas Lau ir 18-metis Chan Yin-tingas penktadienį už dalyvavimą riaušėse buvo nuteisti kalėti pusšeštų metų.

Jiems taip pat buvo pateikti kaltinimai netyčiniu nužudymu ir sužeidimu, bet prisiekusieji praėjusį mėnesį išteisino juos dėl Luo Chang-qingo mirties.

Teisėjas penktadienį sakė, kad atsakovai, kurie nusikaltimo metu buvo nepilnamečiai, buvo grupėje, kursčiusioje smurtą, vėliau virtusį „labai rimtomis riaušėmis“.

„Viskas virto chaosu su labai tragiškomis pasekmėmis“, – pridūrė teisėjas.

2019-ųjų lapkritį Šeung Šujaus rajone įvykęs susirėmimas buvo vienas iš dešimčių, kilusių tarp ideologinių priešininkų per demokratijos šalininkų protestų piką.

Kaltinamieji minimą dieną planavo protestuoti drauge, ir tai rodo tam tikrą apgalvojimo lygį, sakė teisėjas.

Anksčiau žiniasklaida dėl konflikto Šeung Šujuje kaltino abi šalis, bet teisėjas gyrė vyriausybės šalininkus – „neapdainuotus didvyrius“ – nesavanaudiškai ir drąsiai stojusius prieš protestuotojus.

Anot teisėjo, reikalingas atgrasomasis nuosprendis, šiek tiek sušvelninant jį dėl abiejų nuteistųjų jauno amžiaus ir suaugusiųjų priežiūros nebuvimo.

Teisėjas taip pat pagyrė policiją kaip „geriausią Azijoje“ ir nuodugniai ištyrusią bylą.

Teismo proceso metu gynybos advokatai įrodinėjo, kad abiem jaunuoliams policija grasino, versdama pripažinti atsakomybę dėl Luo Chang-qingo mirties.

Teisme policijos pareigūnai neigė įtarimus vertimu prisipažinti ir bauginimu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min