Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Honkongo pareigūnai ėmė likviduoti pagrindinę protestų stovyklą

Honkonge ardomos protestuotojų stovyklos
„Scanpix“/AP nuotr. / Honkonge ardomos protestuotojų stovyklos
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Honkongo pareigūnai antradienį likvidavo dalį pagrindinės demokratijos šalininkų protestų stovyklos ir tai buvo pirmasis iš kelių suplanuotų išvarymų siekiant sumažinti masinius sėdimuosius streikus, jau septynias savaites blokuojančius svarbias gatves.

Demonstrantai nesipriešino, kai darbininkai Admiraliteto rajone esančios didžiulės stovyklos pakraštyje ardė metalines barikadas, blokavusias priėjimą prie dangoraižio, stovinčio priešais vyriausybės būstinę.

Dešimtys policininkų ir antstolių budėjo, kol darbininkai šalino barjerus prie 33 aukštų biurų pastato „CITIC Tower“, vykdydami pastato savininkų pasiektą teismo sprendimą.

Dešimtys policininkų ir antstolių budėjo, kol darbininkai šalino barjerus prie 33 aukštų biurų pastato „CITIC Tower“, vykdydami pastato savininkų pasiektą teismo sprendimą.

Tačiau ginčas kilo darbininkams pašalinus dar kelis tvoros segmentus prie netoliese esančios žiedinės sankryžos. Protestuotojai šaukė, kad to rajono teismo sprendimas neapima.

„Protestuotojams tai nepriimtina“, – per garsiakalbį antstoliams šaukė demokratiją remiantis deputatas Albertas Ho.

Demonstrantai nuo rugsėjo 28-osios stovyklauja trijose svarbiose Honkongo gatvėse ir reikalauja Pekino leisti rengti laisvus šio pusiau autonominio Kinijos miesto vadovo rinkimus.

Pekinas yra sakęs, kad leis visuomenei 2017 metais rinkti naują Honkongo lyderį, bet reikalauja, kad prieš tai kandidatūras tvirtintų Pekinui lojali komisija. Tai, pasak protestuotojų, užtikrins, kad rinkimai būtų palankūs Pekinui.

Minėtas teismo sprendimas apima tik nedidelį rajoną aplink vyriausybinį dangoraižį Admiraliteto rajone, o ne ilgą daugelio juostų gatvės atkarpą, kuri vis dar yra užimta ir kurioje stovi šimtai spalvingų palapinių.

Protestuotojai sakė, kad neketina trauktis iš kitos stovyklos dalies.

„Nesustabdysiu jų (šalinančiųjų barikadas). Šis judėjimas nebūtinai turi vykti čia“, – sakė 25 metų Maxas Chengas, stebėdamas įvykius drauge su kitais protestuotojais.

„Jeigu vyriausybė nereaguos į žmonių reikalavimus, ji galiausiai turės susidurti su pasekmėmis“, – pridūrė jis.

Antradienio operacija yra susijusi su pirmuoju iš trijų teismo įsakymų, kurių siekė privačios kompanijos ir asociacijos, siekiančios sumažinti protestų zonas.

Autobusų kompanijos ir taksi vairuotojų grupės siekia dar dviejų panašių teismo įsakymų atblokuoti kitas gatves ir sako, kad verslas smarkiai nukentėjo nuo savaites trunkančio eismo trikdymo.

Iš pradžių protestuotojų susirinkdavo dešimtys tūkstančių, bet dabar minios yra smarkiai sumažėjusios.

Apklausos rodo, kad visuomenės nuomonė ima atsigręžti prieš kampaniją.

Honkongo Kinijos universiteto apklausa, atlikta lapkričio 5-11 dienomis, parodė, kad judėjimo „Occupy“ priešininkų yra daugiau nei šalininkų. Taip yra pirmą kartą nuo tokių apklausų pradžios rugsėjo mėnesį.

Honkongo Kinijos universiteto apklausa, atlikta lapkričio 5-11 dienomis, parodė, kad judėjimo „Occupy“ priešininkų yra daugiau nei šalininkų. 

Maždaug 67 proc. visų respondentų sakė, kad protestuotojai turėtų eiti namo.

Honkongo lyderis Leung Chun-yingas sakė, jog „dabar akivaizdžiai aišku, kad (protestuotojai) pažeidžia ir pažeidinėjo Honkongo įstatymus“.

„Honkongas yra įstatymų besilaikanti visuomenė ir likusi Honkongo dalis tikisi, kad (protestuotojai), kaip ir visi kiti Honkonge, laikysis įstatymų“, – sakoma jo pareiškime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min