Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Horlivkoje riaušininkai užėmė miesto tarybos ir milicijos pastatus, Luhanske – sunkiai sužeistas advokatas ir užimta televizija

Separatistas netoli barikadų Slovjansko mieste
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Separatistas
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Prorusiški riaušininkai rytų Ukrainos Horlivkos mieste užėmė miesto tarybos pastatą ir milicijos poskyrį, skelbia unian.net. Riaušininkų išpuoliai tęsiasi ir Luhanske.

Atnaujinta 15.44 val. Riaušininkai trečiadienį nutraukė regiono milicijos būstinės ginkluotą apsiaustį Luhanske, kai sutiko atsistatydinti aukšto rango milicijos pareigūnas, iš įvykio vietos pranešė korespondentai.

Milicijos atstovė sakė, kad viduje esantys pareigūnai atsisakė atiduoti savo ginklus maždaug tūkstančio promaskvietiškų riaušininkų miniai, kuriai vadovavo maždaug 30 „kalašnikovais“ ir granatsvaidžiais ginkluotų vyrų ir kuri naktį bandė įsiveržti į pastatą.

„Vyriausiasis inspektorius atsistatydino. Laukiame jo įpėdinio paskyrimo. Kol kas Luhansko milicija funkcionuoja normaliai, na, taip normaliai, kaip būtų galima tikėtis esamomis aplinkybėmis“, – sakė atstovė.

Atnaujinta 14.15 val. Separatistai kontroliuoja 8 miestų vykdomuosius komitetus Donbase, teroristai užgrobė 4 jėgos institucijas.

Apie tai trečiadienį paskelbė Ukrainos Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Pranešama, kad užimta Donecke esanti regioninė administracija, apie pastatą pastatytos barikados. Prie Donecko miesto vykdomojo komiteto vaikšto ginkluoti žmonės apsirengę kamufliažine apranga, tačiau komiteto pastate darbas nenutrauktas.

Teigiama, kad separatistai kontroliuoja Kramatorsko, Gorlovkos, Jenakijevo, Konstantinovkos, Charcyzko, Mariupolio ir Makejevkos vykdomuosius komitetus.

Atnaujinta 11.59 val. Luhanske riaušininkai užėmė valstybinei televizijai priklausantį pastatą, praneša „RIA Novosti“.

Kol kas nežinoma, ką riaušininkai ketina daryti su užimtu pastatu ir ar bus transliuojami rusiški kanalai. 

Atnaujinta 10.28 val. Luhanske advokatų kompanijos vadovas Igoris Čiudovskis buvo apšaudytas už tai, kad atsisakė bendradarbiauti su riaušinikais, pranešė unian.net. Jam buvo du kartus šauta į krūtinę. 

Kaip pranešė kompanijos atstovė spaudai, teroristai bandė priversti advokatą dalyvauti jų rengtoje spaudos konferencijoje. Šis pasipriešino ir buvo sunkiai sužeistas. 

Atnaujinta 09.49 val. Kaip pranešė miesto administracijos darbuotojai, šiuo metu prie pastato stovi keturi „Kalašnikov“ automatais ginkluoti vyrai. Atsarginis išėjimas blokuotas keliais automobiliais, vienas kurių panašus į inkasatorių.

Šis miesto tarybos pastatas jau buvo užgrobtas riaušininkų balandžio viduryje. Tuomet prorusiški separatistai paskelbė „liaudies merą“, tačiau po kelių dienų jis pradingo. 

Kaip praneša žurnalistų šaltinis iš įvykio vietos, miesto tarybos pastatas apsuptas žmonių maskuojamosiomis uniformomis.

Pirminiais duomenimis, pastatą užpuolė apie 20 žmonių. Jie iš automobilių krauna ginklus.

Šis beveik 300 tūkst. gyventojų turintis miestas yra į šiaurę nuo regiono sostinės Donecko, kuriame riaušininkai planuoja gegužės 11-ąją surengti referendumą dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos.

Ukrainos rytiniame Donbaso regione, turinčiame didelių akmens anglių telkinių, veikiančios didžiulės plieno ir sunkiosios pramonės gamyklos gamina apie trečdalį šalies pramonės produkcijos. Tačiau provakarietiška centrinė Kijevo vyriausybė to regiono praktiškai nekontroliuoja nuo balandžio 6 dienos.

Ginkluotų riaušininkų veiksmai prasidėjo po to, kai Kijeve buvo nuverstas Maskvos palaikomas prezidentas Viktoras Janukovyčius, o Rusija aneksavo Krymo regioną, Kremliui ir Vakarų šalims varžantis dėl įtakos 45 mln. gyventojų turinčioje šalyje, kuri yra svarbus Europai tiekiamų Rusijos energetikos išteklių tranzito maršrutas.

Tuo tarpu antradienį į separatistų rankas pateko toliau į rytus esančios srities sostinė Luhanskas, esanti netoli sienos su Rusija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min