-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Į Baltuosius rūmus taikantys respublikonai susitelkė prieš rinkimų kampanijos favoritą Mittą Romney

JAV respublikonai, siekiantys tapti savo partijos kandidatais į šalies prezidento postą, pirmadienį savo kritikos strėles vieningai nutaikė į rinkimų kampanijos favoritą Mittą Romney per ugningus debatus, surengtus likus kelioms dienoms iki pirminių rinkimų Pietų Kalifornijoje.
Mittas Romney
Mittas Romney / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šios valstijos mieste Mirtl Biče keturi kandidatai, savo populiarumu nusileidžiantys M.Romney prieš šeštadienį vyksiantį itin svarbų balsavimą, mėgino skaudžiai smogti buvusiam Masačusetso gubernatoriui, tačiau šios jų pastangos nebuvo itin sėkmingos.

Buvęs Atstovų rūmų pirmininkas Newtas Gingrichas, pralaimintis lenktynėse dėl teisės tapti Respublikonų partijos vėliavnešiu per lapkritį vyksiančius rinkimus ir mesti iššūkį prezidentui demokratui Barackui Obamai, pirmasis pradėjo puolimą.

Pasak jo, M.Romney turėtų atvirai papasakoti apie buvusį darbą rizikos kapitalo bendrovėje „Bain Capital“ ir atsakyti į savo varžovų kaltinimus, jog jis padėdavo supirkinėti įmones, sukeldavo jų bankrotą ir susižerdavo nubyrėjusį pelną.

„Buvo sukurtas toks modelis, ir jis pritaikytas keliose bendrovėse – jos būdavo paliekamos su milžiniškomis skoloms, o vėliau po metų, dvejų arba trejų joms būdavo skelbiamas bankrotas. Manau, jog tai yra kažkas, į ką jam derėtų atsakyti“, – pareiškė N.Gingrichas.

Tačiau M.Romney atrėmė šias atakas, mėgindamas supriešinti N.Gingrichą ir buvusį JAV senatorių Ricką Santorumą.

„Visi mano laimėjimai dirbant Masačusetso gubernatoriumi ir vadovaujant Solt Leik Sičio žiemos olimpiadai buvo pasiekti, nes aš turėjau patirties ieškant išeičių iš sunkių padėčių. Tai, kad aš dirbau privačiame sektoriuje, buvo tikra sėkmės istorija“, – M.Romney sakė per debatus, kuriems vadovavo televizija „Fox News“.

M.Romney taip pat atmetė galimybę, kad Vašingtonas turėtų padėti Europai spręsti žlugdančią skolų krizę.

„Mums nereikia bėgti į Europą gelbėti jų bankininkystės arba pumpuoti pinigus į šios šalies bankus“, – tvirtino M.Romney.

Prieš balsavimą ateinantį šeštadienį respublikonų kandidatų dramatiškai sumažėjo iki penkių, kai buvęs JAV ambasadorius prie Kinijos Jonas Huntsmanas anksčiau pirmadienį paskelbė, jog traukiasi iš kovos.

J.Huntsmanas, kuris buvo nuosaikiausias iš prezidento posto siekiančių respublikonų, atsisakė savo ketinimų ir paragino savo partiją vieningai palaikyti M.Romney, jau laimėjusį pirmuosius du pirminius balsavimus Ajovoje ir Naujajame Hampšyre.

Stiprėjant nuomonei, kad respublikonų kandidatu veikiausiai bus paskirtas M.Romney, J.Huntsmanas pagal populiarumą užėmė paskutinę vietą prieš trečiąjį balsavimą, nes jo centristinės pažiūros nesudomino šios partijos branduolį sudarančių konservatyvių rinkėjų.

Nebelikus šio kandidato, sustiprėjo viltys, kad Pietų Karolinoje, kur gausią rinkėjų dalį sudaro evangelikai, laimės už konservatyvią socialinę politiką pasisakantys kandidatai R.Santorumas, N.Gingrichas, Teksaso gubernatorius Rickas Perry arba Teksaso kongresmenas Ronas Paulas.

N.Gingrichas ir R.Perry spaudžia M.Romney paviešinti duomenis apie savo sumokėtus mokesčius, o šis nurodė galbūt tai padarysiantis vėliau šiais metais, tačiau tvirtų pažadų nepateikė.

„Numatau, kad manęs to veikiausiai bus paprašyta padaryti maždaug balandį, – nurodė M.Romney, kalbėdamas apie mokesčių deklaravimą. – Paliksiu šį klausimą atvirą.“

Tuo tarpu R.Perry suklupo kalbėdamas apie užsienio politiką, pavadinęs Turkiją, kuri yra svarbi JAV sąjungininkė, šalimi, „kurią valdo islamo ekstremistai“.

Kita vertus, N.Gingrichas sugebėjo užsitikrinti publikos palaikymą ir išprovokuoti atsistojusių žiūrovų ovacijas, dėstydamas savo poziciją dėl nepilnamečių įdarbinimo skatinimo.

Kaip rodo pirmadienį paskelbti televizijos CNN ir agentūros ORC apklausos rezultatai, respublikonų favorito M.Romney ir prezidento B.Obamos populiarumas šalyje yra apylygis. Respublikonas buvo nežymiai populiaresnis tarp registruotų rinkėjų (48 proc. prieš 47), o B.Obama – tarp visų respondentų (49 proc. prieš 47).

Ši apklausa taip pat rodo, kad prezidentas yra populiaresnis už N.Gingrichą, R.Santorumą ir R.Paulą.

B.Obamos populiarumo reitingas nusmuko iki 47 proc., o prieš mėnesį dar siekė 49 procentus.

Šios išvados buvo padarytos sausio 11–12 dienomis apklausus 1 021 respondentą, o tyrimo statistinė paklaida buvo trys procentiniai punktai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius