Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 03 18, 11:17

Ant ežero ledo prie Talino oro uosto avariniu būdu nusileido lenkų transportinis lėktuvas (nuotraukos, papildyta 15.39 val.)

Ketvirtadienio rytą ant ežero Ulemiste ledo prie Talino oro uosto avariniu būdu nusileido lenkų transportinis lėktuvas.
Lėktuvas ant ežero ledo prie Talino oro uosto
Ant ežero ledo prie Talino nusileidęs lėktuvas / „Scanpix“ nuotr.

Kaip informuoja Estijos naujienų portalas postimees.ee, pirminiais duomenimis, žmonės nenukentėjo.

Postimees.ee taip pat praneša, kad lenkų aviakompanijai priklausantis lėktuvas liko  paviršiuje. Lėktuve yra trys įgulos nariai. Visi jie gyvi.


Žiūrėti Į ežerą prie Talino nukrito lėktuvas didesniame žemėlapyje

Į įvykio vietą apie 10.21 val. vietos laiku išskubėjo gelbėjimo tarnybos.

Papildyta 11.33 val.: Pirminiais duomenimis, lėktuvo įgula avariniu būdu bandė leistis Talino oro uoste. Tačiau pirmas bandymas nepavyko, nes neišsiskleidė viena šasi.

Apsukęs ratą lėktuvas vėl bandė leistis oro uoste, tačiau tada buvo pranešta ir apie variklio gedimą. Lėktuvo įgula priėmė sprendimą avariniu būdu leistis ant ežero ledo.

Pradėtas incidento tyrimas.

Papildyta 12.01 val.: Postimees.ee praneša, kad lėktuvas priklauso kompanijai DHL. Visi įgulos nariai yra Lenkijos piliečiai.

Į įvykio vietą atvykę gelbėtojai nustatė, kad iš lėktuvo veržiasi degalai. Todėl juos bandoma iš orlaivio perpumpuoti į kitas talpyklas.

Gelbėtojai aplink lėktuvą su traktoriais valo sniegą, nes dėl jo specialiųjų tarnybų transportas iki orlaivio negalėjo privažiuoti.

Tartu plentu važiavę liudininkai postimees.ee pasakojo, kad matė lėktuvą, skrendantį nuo oro uosto.  Tačiau jis ne kilo, kaip įprasta šioje vietoje, o leidosi. Netrukus lėktuvas trenkėsi į ežero ledą.

Lenkijos ambasadoje Estijos žurnalistams sakė, kad lėktuve buvo šeši įgulos nariai. Du iš jų nuvežti į ligoninę. Pranešama, kad jų sužalojimai nėra sunkūs. Lenkijos ambasados konsulas Piotras Stažinskis išvyko į įvykio vietą, skelbia ambasados atstovai.


Žiūrėti Į ežerą prie Talino nukrito lėktuvas didesniame žemėlapyje

„DHL Baltikum“ vadovė Kristina Laaneots postimees.ee žurnalistams sakė, kad nei įgulos nariai, nei lėktuve buvęs krovinys, pirminiais duomenimis, rimčiau nenukentėjo.

„Tai buvo reguliarus reisas. Mums lėktuvais kasdien atvežama krovinių. Iš čia jie vyksta į tranzito centrą Helsinkyje. Ir šį kartą buvo gabenamas pats paprasčiausias krovinys. Deja, apie avarijos priežastis mes neturime informacijos“, – sakė K.Laaneots.

Moteris taip pat teigė nežinanti, ar labai smarkiai nukentėjo lėktuvas.

Talino oro uosto atstovas Reinas Loika žurnalistams sakė, kad dabar sprendžiamas klausimas, kaip lėktuvą nutempti nuo ežero ledo. Taip pat kol kas neaišku, ar ledas ilgai išlaikys tokį svorį.

Paskutinį kartą lėktuvas į Ulemiste ežerą buvo nukritęs 1970 metais.

Papildyta 12.34 val.: Pranešama, kad ant ežero ledo greta Talino leidosi rusų gamybos lėktuvas AN-26.

Šiaurės Estijos gelbėjimo centro duomenimis, po incidento nežymios medikų pagalbos prireikė vienam įgulos nariui.

Ežeras Ulemiste, ant kurio avariniu būdu nusileido lėktuvas, yra pagrindinis Talino geriamojo vandens šaltinis.

Papildyta 13.39 val.: Postimees.ee ketvirtadienį po pietų patikslino, kad lėktuvas priklauso Lenkijos bendrovei EXIN.

Papildyta 13.58 val.: Portalo postimees.ee teigimu, gelbėtojai bando iš lėktuvo bakų išsiurbti degalus ir stengiasi, kad orlaivis nenugrimztų į dugną.

Kaip teigia Estijos gelbėjimo departamento generalinis direktorius Kalevas Timbergas, lėktuvo bakuose yra apie trys tonos aviacinio kuro.

„Visų pirma reikia sustabdyti degalų tekėjimą iš bakų ant lėktuvo sparnų. Mano duomenimis, iš vieno bako teka nedaug degalų, iš kito teka žymiai smarkiau. Mūsų skaičiavimas, per minutę iš bakų išteka po tris litrus“, – sakė K.Timbergas.

Gelbėtojai po lėktuvo sparnais pastatė talpyklas, kuriomis renkamas ištekantis aviacinis kuras. Sunkioji technika prie lėktuvo negali privažiuoti, tad talpyklos su ištekėjusiu aviaciniu kuru į krantą gabenamos keturračiais motociklais.

Gelbėtojai taip pat informuoja, kad pradėti darbai, kuriais siekiama apsaugoti orlaivį, kad šis nenugrimztų į ežero dugną. Taip pat iškraunamas lėktuvo krovinys, sveriantis tris tonas.

Papildyta 15.39 val.: Pranešama, kad lėktuvo nosis nugrimzdo į vandenį. Estijos gelbėjimo departamento atstovas spaudai Rainas Prosas portalui postimees.ee sakė, kad likusi lėktuvo dalis stabilizuota ir 15 val. vietos laiku orlaivio skendimo pavojus likviduotas.

Ežero gylis toje vietoje, kurioje sustojo lėktuvas, yra 1,5–2 metrai.

Jei norite pažiūrėti vaizdo medžiagą iš įvykio vietos, spauskite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min