TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Į kovos lauku tapusią Indijos šventyklą pateko dvi moterys

Dvi moterys trečiadienį pateko į vieną svarbiausių hinduizmo šventyklų Pietų Indijoje – jos yra pirmosios, įžengusios į Sabarimalą po Aukščiausiojo Teismo nurodymo panaikinti seną draudimą lankytis moterims nuo 10 iki 50 metų amžiaus, paskelbė valstijos ministras.
Į kovos lauku tapusią Indijos šventyklą pateko dvi moterys
Į kovos lauku tapusią Indijos šventyklą pateko dvi moterys / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Indija Šventykla

Dievo Ajapano šventykla Sabarimaloje Keralos valstijoje virto ilgos kovos tarp draudimą remiančių tikinčiųjų ir aktyvisčių lauku. Aktyvistės kelis kartus nebuvo įleistos į šventyklą.

Tačiau trečiadienį prieš pat aušrą dvi moterys, kurias lydėjo policininkai, pateko į šią kalvos viršūnėje stovinčią šventyklą.

„Į šventyklą patekome ne užlipdamos 18 šventų laiptelių, bet pro darbuotojų vartus“, – vietos žiniasklaidai sakė viena iš moterų.

Keralos vyriausiasis ministras Pinarayi Vijayanas sakė: „Faktas, kad moterys įžengė į šventyklą. Policija turi pasiūlyti apsaugą visiems, norintiems garbinti šioje šventykloje.“

Moterų patekimas į Sabarimalos šventyklą neabejotinai sukels naują triukšmą.

Indijos Aukščiausiasis Teismas rugsėjo 28 dieną nusprendė, kad dešimtmečius galiojęs draudimas lankytis Sabarimalos šventykloje tokio amžiaus, kai patiriamos menstruacijos, moterims yra neteisėtas.

Šventyklos vadovybės atstovas Sasikumaras Varma sakė, jog jei dvasininkai patvirtins, kad į šventyklą pateko moterų, „bus atlikti būtini apvalymo ritualai.“

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad vyriausiasis dvasininkas nurodė uždaryti šventyklą „apvalymui“.

Indijos Aukščiausiasis Teismas rugsėjo 28 dieną nusprendė, kad dešimtmečius galiojęs draudimas lankytis Sabarimalos šventykloje tokio amžiaus, kai patiriamos menstruacijos, moterims yra neteisėtas.

Perijaro tigrų draustinyje esančią Sabarimalą supa kalnai ir tankūs miškai; šventykla pasiekiama po keturių valandų žygio iš artimiausio kaimo. Per metus šioje šventykloje apsilanko iki 50 mln. tikinčiųjų.

Moterų bandymus patekti į Sabarimalą iki šiol tikintieji blokuodavo. Spalio mėnesį jie susirėmė su policija – tuomet buvo areštuota daugiau kaip 2 tūkst. žmonių.

Antradienį kova tęsėsi. Dešimtys tūkstančių moterų Keraloje suformavo „gyvąją grandinę“, taip paremdamos reikalavimą įleisti į Sabarimalą moteris.

Aukščiausiasis Teismas sausio 22 dieną turi pradėti nagrinėti teisinį skundą dėl jo sprendimo.

Daug hinduistų organizacijų, taip pat Indijos premjero Narendros Modi nacionalistų partija „Bharatiya Janata“ (BJP), įnirtingai priešinasi Aukščiausiojo Teismo sprendimui.

Priešininkai įrodinėja, jog teismas ignoravo jų tikėjimą, kad dievas Ajapanas laikosi celibato.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius