Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 22d. 13:53 , atnaujinta: 2014 vasario 22d. 21:55

Į laisvę išėjusi Julija Tymošenko Nepriklausomybės aikštėje kreipėsi į minią: „Nesitraukite iš čia, kol nebus pasiekti visi Maidano tikslai“

J.Tymošenko paleista į laisvę.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / J.Tymošenko paleista į laisvę.

Šeštadienį į laisvę paleista buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko vakare atvyko į Nepriklausomybės aikštę, kur jos laukė tūkstantinė minia, gedinti žuvusiųjų per susirėmimus Ukrainoje. Sėdėdama invalido vėžimėlyje nuo scenos ji kreipėsi į minią, – skelbia BBC. Žmonės reaguodami į jos žodžius skandavo „Herojai niekada nemiršta“.

J.Tymošenko miniai sakė, kad „kiekviena kulka, nuo kurios žuvo ukrainiečiai, liks kiekviename iš mūsų“. Ji apgailestavo, kad negalėjo būti kartu su visais ir padėti sustabdyti neramumus.

Privalome prezidentą Viktorą Janukovyčių ir visas padugnes, kurios aplink jį susirinko, atvesti į Maidaną, – paragino partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) lyderė.

„Privalome prezidentą Viktorą Janukovyčių ir visas padugnes, kurios aplink jį susirinko, atvesti į Maidaną“, – paragino partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) lyderė.

Minia audringais šūksniais sveikino jos kalbą ir skandavo „Šaunuolė!“

Pati kaip politikė ji paprašė žmonių atleidimo už tai, kas vyko Ukrainoje. „Politikai iki šiol nebuvo jūsų verti“, – sakė ji.

J.Tymošenko prašė žmonių tikėti ja. „Nepalikite Nepriklausomybės aikštės tol, kol nebus pasiekti visi Maidano siekiai. Mūsų tikslas, kad nei vienas ukrainietis negyventų baimėje. Noriu, kad jaustumėte savo galią viską pakeisti“, – ragino ji.

Nepriklausomybės aikštėje tuo metu, kai kalbėjo J.Tymošenko, kažkam prireikė medikų pagalbos. Todėl ji kalbėjo su pertrūkiais. Tiesioginėje transliacijoje matyti, kaip medikai iš minios išnešė žmogų.

Ukrainos ekspremjerė J.Tymošenko pagerbė Kijeve žuvusius protestuotojus

Prieš atvykdama į Maidaną tiesiai iš oro uosto J.Tymošenko nuvyko į Hruševskio gatvę pagerbti Kijeve žuvusius protestuotojus.

„Privalome prisiekti dėl jų atminimo ir dėl jų šeimų, kad mes jų neišduosim. Jeigu žinotumėte, kiek kartų norėjau būti čia, kiek kartų norėjau laikytis už rankų su tais, kurie kovojo ir nepasidavė. Jūs – geriausi pasaulyje! Myliu jus taip, kaip net negalite įsivaizduoti. Šlovė Ukrainai!“ – J.Tymošenko sakė per atminimo ceremoniją netoli Maidano esančioje Hruševskio aikštėje.

VIDEO: Tiesioginė transliacija iš Kijevo

Šeštadienį paleista į laisvę

Naujienų agentūra „Unian“ pranešė, kad buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko buvo paleista iš kalėjimo ligoninės rytiniame Charkovo mieste, kur buvo gydoma dėl nugaros skausmų.

Kaip pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, aktyvistai, įvykių liudininkai ir J.Tymošenko partija „Batkivščyna“ („Tėvynė“) patvirtino, jog buvusią premjerę vežantis kortežas paliko ligoninės teritoriją.

Diktatūra žlugo. Ir žlugo ji ne dėl politikų diplomatų – ji žlugo dėl žmonių, kurie sugebėjo išeiti į gatves, apginti save, savo šeimas, savo šalį.

Naujienų agentūra „Unian“ pranešė, kad ligoninę ji paliko automobiliu, kuriame kartu su ja važiavo jos gynėjai Andrejus Kožemiakinas ir Sergejus Vlasenko.

Pasak kai kurių liudininkų, ji atrodė „labai nusilpusi“.

Išėjusi į laisvę J.Tymošenko pareiškė, kad „diktatūra žlugo“.

J.Tymošenko sakė: „Diktatūra žlugo. Ir žlugo ji ne dėl politikų diplomatų – ji žlugo dėl žmonių, kurie sugebėjo išeiti į gatves, apginti save, savo šeimas, savo šalį.“

„Dėkoju visiems, kas kiekvieną dieną buvo prie mano ligoninės“, – pridūrė į laisvę išėjusi lyderė, kuri pastaruoju metu buvo gydoma dėl nugaros skausmų.

Jos šalininkai sutiko J.Tymošenko skanduodami „Laisvę Juliai“ ir padovanojo jai 99 rožių baltų puokštę.

VIDEO: J.Tymošenko interviu

Iš kalėjimo paleista Ukrainos ekspremjerė J.Tymošenko iškart išvyko į Maidaną

J.Tymošenko, paleista iš kalėjimo ligoninės, išvyko į protestuotojų stovyklą Kijeve, pranešė jos partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) parlamentinės frakcijos pirmininkas Arsenijus Jaceniukas.

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas J.Tymošenko paleidimą į laisvę pavadino „istorine diena Ukrainoje ir Europoje“.

„Julija važiuoja į Maidaną“, – žurnalistams sakė A.Jaceniukas po pokalbio telefonu su į laisvę išėjusia politike.

Atskrido į Kijevą

Pranešta, kad ji jau atskrido Kijevą.

Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko šeštadienį pareiškė, kad visi, kalti dėl žmonių žūties per dabar šalį krečiančią politinę krizę, turi būti nubausti.

„Būsime neverti žmonių, kurie žuvo, kurie atvėrė mums kelią, atminties, jeigu nenubausime visų iki vieno, kurie atėmė jų gyvybes, kurie mušė studentus, kurie mušė mūsų taikius dvasininkus“, – opozicijos lyderė sakė žurnalistams po to, kai atskrido į Kijevą iš rytinio Charkovo miesto, kur buvo kalinama ir paleista pagal Aukščiausiosios Rados nutarimą.

Naują epochą Ukrainoje pradėjo ne politikai, o paprasti žmonės

J.Tymošenko šeštadienį taip pat pareiškė, kad labai džiaugiasi išėjusi į laisvę ir pamačiusi pasikeitusią šalį, kurią krečiančioje politinėje krizėje įvyko dramatiška atomazga.

„Man pati didžiausia laimė – grįžti į absoliučiai naują Ukrainą. Šiandien Ukrainoje baigėsi diktatūros, nusikaltėlių, klanų ir įstatymų nesilaikymo epocha. Šiandien prasidėjo nauja epocha – laisvų žmonių, laisvos šalies, europietiškos šalies epocha“, – ji sakė žurnalistams šeštadienio vakarą atskridusi į Kijevą iš Charkovo, kur buvo laikoma kalėjimo ligoninėje.

J.Tymošenko pridūrė, kad visi privalo atminti, kad šią epochą atvėrė ne politikai ir diplomatai, o paprasti žmonės, „kurie savo narsa ir ryžtu sugebėjo viską pakeisti“.

„Dabar svajoju tik apie viena: kad visi, kuriuos liaudis savo gyvybėmis, savo krauju atvedė į valdžią – kad jie neišduotų ir jokiu būdu nesiimtų daryti tą patį, ką veikė iki visų didelių įvykių Ukrainos maidanuose“, – sakė J.Tymošenko.

Ekspremjerė pažymėjo, kad diktatūra Ukrainoje žlugo „geriausių žmonių ir patriotų gyvybių kaina“.

„Svarbiausia – nesugadinti kelio, kurį jie nutiesė savo gyvybėmis“, – sakė J.Tymošenko.

Ukraina greitai taps ES nare

Be to, J.Tymošenko šeštadienį išreiškė viltį, kad jos šalis, kurią krėtusi politinė krizė pasiekė dramatišką atomazgą, greitai taps Europos Sąjungos nare.

„Esu įsitikinusi, kad Ukraina artimiausiu taps Europos Sąjungos nare, ir tai viską pakeis“, – ji sakė žurnalistams šeštadienio vakarą, atskridusi į Kijevą iš Charkovo, kur buvo laikoma kalėjimo ligoninėje.

Istorinė diena

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas J.Tymošenko paleidimą į laisvę pavadino „istorine diena Ukrainoje ir Europoje“.

Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso šeštadienį sveikino Ukrainos provakarietiškos opozicijos figūros Julijos Tymošenko paleidimą iš kalėjimo ir paragino sukurti nepriklausomą teisinę sistemą šioje problemų prislėgtoje šalyje.

„Sveikinu Tymošenko paleidimą. Nepriklausoma teisingumo sistema būtina demokratinei Ukrainai“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė J.M.Barroso.

Baltieji rūmai pasveikino Ukrainos ekspremjerės J.Tymošenko paleidimą

JAV Baltieji rūmai šeštadienį pasveikino buvusios Ukrainos premjerės ir opozicijos lyderės J.Tymošenko paleidimą iš kalėjimo ir pareiškė, jog neramumų krečiamos šalies žmonės „turi patys spręsti savo ateitį“.

„Linkime jai greitai pasveikti ir gauti tinkamą medicinos gydymo, kurio jai seniai reikėjo ir kurio ji prašė, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime. – Šiuose įvykiuose reikia vadovautis nepajudinamu principu, jog Ukrainos žmonės turi spręsti savo ateitį.“

Kandidatuos į prezidento postą?

Pasirodė informacija, kad J.Tymošenko gali kandidatuoti pirmalaikiuose prezidento rinkimuose. Kol kas tai oficialiai nepatvirtinta.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Tymošenko
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Tymošenko

Ukrainos parlamentarai balsavo greičiau paleisti į laisvę J.Tymošenko

Šeštadienį Ukrainos parlamentas balsų dauguma pareikalavo nedelsiant paleisti įkalintą opozicijos lyderę J.Tymošenko, kuri yra viena 2004 metų revoliucijos įkvėpėjų, ir padaryti tai paprastesne procedūra – be prezidento pasirašymo.

Siūlymą „nedelsiant paleisti Tymošenko, remiantis Europos žmogaus teisių teismo sprendimu“ palaikė 322 deputatai iš 331 užsiregistravusio Aukščiausiosios Rados nario.

J.Tymošenko 2011 metais buvo nuteista kalėti septynerius metus dėl ginčijamo „įgaliojimų viršijimo“ sudarant dujų sutartį su Rusija, kai ji buvo Ukrainos ministrė pirmininkė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žmonės degina žvakutes Nepriklausomybės aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žmonės degina žvakutes Nepriklausomybės aikštėje

Maidane – tūkstantinė minia

Maidane susirinkusi tūkstantinė minia. Kaip iš vietos praneša BBC, korespondentas žmonės Kijevo Nepriklausomybės aikštėje degina žvakes, aprauda ir meldžiasi už žuvusiuosius per susirėmimus Kijeve. Daugybė žmonių laukia į laisvę šeštadienį išėjusios J.Tymošenko.

Didžiuliame ekrane prie scenos rodomos žuvusiųjų nuotraukos, gaudžia varpas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min