Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į lemiamą Škotijos referendumą plūsta minios

Žmonės laukia kada galės balsuoti referendume dėl Škotijos nepriklausomybės nuo Jungtinės Karalystės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žmonės laukia kada galės balsuoti referendume dėl Škotijos nepriklausomybės nuo Jungtinės Karalystės
Šaltinis: BNS
0
A A

Eilės nusidriekė prie rinkimų apylinkių Škotijoje, kur rinkėjai ketvirtadienį masiškai balsuoja už arba prieš nepriklausomybę ir kur abi stovyklos vis dar stengiasi patraukti rinkėjus vėliavų, plakatų ir ženklelių gausybe.

Škotijos sostinėje Edinburge rinkėjai pradėjo būriuotis dar prieš apylinkių darbo pradžią. Daugelis kalbėjo, jog yra patenkinti dideliu aktyvumu, kuris, kaip oficialiai prognozuojama, gali siekti 80 procentų.

Tačiau kiti su palengvėjimu atsikvėpė po ilgos ir kartais piktos kampanijos.

„Žala, kurią šis referendumas padarė Škotijai, šeimų suskaldymas, bendruomenių suskaldymas, tikrai gan bauginanti“, – atidavęs balsą sakė 60 metų pensininkas Alistairas Easternas, kuris atrodė pavargęs.

„Manau, jog tas kartėlis, kurį sukėlė ši kampanija, bus jaučiamas labai ilgai“, – pridūrė jis.

23 metų Aidanas Fordas, kuris balsavo Glazgo centre, sakė: „Šiandien jaučiuosi kitaip nei per daugumą ankstesnių balsavimų. Galbūt nuo manęs kažkas priklauso ir mano balsas yra svarbus“.

Tai nepaprastas momentas. Tai kartą per gyvenimą pasitaikanti galimybė

Stricheno kaime Aberdynšyre Škotijos šiaurės rytuose moksleiviai mojuodami vėliavėlėmis pasveikino nepriklausomybės šalininkų stovyklos lyderį Alexą Salmondą, kuris čia atvyko į savo apygardą.

„Tai nepaprastas momentas. Tai kartą per gyvenimą pasitaikanti galimybė“, – atidavęs savo balsą žurnalistams sakė A.Salmondas.

„Manau, kad jau galite (tai) matyti iš balsuojančių žmonių skaičiaus. Normaliai balsavimas čia, Strichene, vyksta toje mažytėje patalpoje. Dabar jie yra didelėje salėje“, – sakė jis.

„Sprendimas, gyvuosiantis amžinai“

Buvo ir smagių reginių, pavyzdžiui, priešais Edinburgo pilį ant virvės padžiauti skalbiniai su užrašu: „Balsuokite švariomis trumpikėmis!“, ar Škotijos vėliava apgaubta rašytojo, dramaturgo ir poeto sero Walterio Scotto statula.

„Šeimos pasidalijo, tačiau visgi tai yra nuostabus demokratinis procesas, per kurį šiandien galbūt 97 proc. visų tų, kurie gali balsuoti, ateis atiduoti savo balso“, – sakė 40-metis teisininkas iš Edinburgo Davidas Cruckshankas.

Šeimos pasidalijo, tačiau visgi tai yra nuostabus demokratinis procesas, per kurį šiandien galbūt 97 proc. visų tų, kurie gali balsuoti, ateis atiduoti savo balso

„Kad ir kokie būtų rezultatai, abi pusės turi su jais sutikti“, – pridūrė jis.

Glazge Škotijos vėliavos buvo matomos kabančios ant karalienės Viktorijos statulos miesto centre, tačiau Karališkosios Biržos aikštėje pašaipa buvo išreikšta labiau tradiciniu būdu: ant kunigaikščio Wellingtono statulos galvos buvo užmaukšlintas kelininkų naudojamas plastmasinis kūgis.

Sėdėdamas ant suolelio Glazgo centre ir skaitydamas laikraštį po to, kai atidavė savo balsą, 64 metų Jamesas Hawkinassakė: „Manau, rezultatai bus apylygiai“.

„Tai svarbi diena. Tai sprendimas, gyvuosiantis amžinai, padarysiantis poveikį mano vaikams", – sakė 34 metų Charlotte Farish, anksti ryte atėjusi balsuoti Edinburge su dviem savo vaikais, prieš nuvesdama juos į mokyklą ir išeidama į darbą.

Vienas iš garsiausių škotų sportininkų – teniso žvaigždė Andy Murray – išreiškė palaikymą atsiskyrimo stovyklai, paskutinę minutę paskelbęs žinutę socialiniame tinkle „Twitter“, kurioje oponentų kampaniją kaltino neigiamu nusistatymu.

„Padarykime tai!“ – rašė A.Murray, kuris nebegyvena Škotijoje, atkartodamas nepriklausomybės šalininkų šūkį, iškeltą A.Salmondo ugningoje finalinėje kampanijos kalboje.

Škotijos Bažnyčia, kuri yra didžiausia religinė bendruomenė šiame regione, ragino škotus balsuoti „blaiviomis galvomis“ ir „ramiomis širdimis“, „vienybės dvasioje“.

Milžiniško populiarumo sulaukusių romanų apie berniuką burtininką Harį Poterį ciklą sukūrusi rašytoja J.K.Rowling, kuri yra anglė, bet gyvena Edinburge ir buvo viena iš iškilių asmenybių nepriklausomybės priešininkų kampanijoje, atkartojo šiuos raginimus savo žinutėje socialiniame tinkle „Twitter“, sakydama: „Kad ir kas nutiktų, tikiuosi, jog jau šeštadienį visi būsime draugais“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min