Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Maskvą pasiųsta kariuomenė, miestiečiai sunerimę

Rusijos kariai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Maskvos gyventojai nuo ryto nerimauja dėl žinių, kad Rusijos sostinės centro link juda sunkvežimiai su kareiviais. Liudininkai praneša apie karinės technikos kolonas įvairiose Maskvos magistralėse.

Liudininkų pranešimus cituoja ir Rusijos žiniasklaidos priemonės. Daugelis šį kariškių maršą į Maskvą sieja su ką tik įvykusiais rinkimais į Rusijos Dūmą ir opozicinių jėgų bei įvairių visuomeninių judėjimų nepasitenkinimu jų rezultatais ir protestais.

Pirmadienį opozicijos mitingas baigėsi protestuotojų susidūrimais su policija, buvo sulaikyta apie 300 žmonių. Kaip galima spręsti iš pranešimų „Facebook“ ir kituose socialiniuose tinkluose, antradienio vakarą Maskvoje opozicija ketina surengti dar vieną mitingą, praneša newsru.com.

Žinios apie kariškių judėjimą ir nerimas privertė pasiaiškinti Rusijos vidaus reikalų ministeriją. Oficialiame ministerijos pranešime skelbiama: „Dėl vykstančių leistinų masinių akcijų ir siekiant užkirsti kelią mėginimams surengti nesankcionuotas akcijas, padidintas bendras skaičius mobiliųjų rezervų, taip pat ir Vidaus kariuomenės pajėgomis.“

Vidaus kariuomenės atstovas spaudai pulkininkas Vasilijus Pančenkovas naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė: „Vidaus kariuomenės padaliniai į Maskvą pasiųsti pagal Vidaus reikalų ministerijos Maskvos vyriausiosios valdybos prašymą. Ši priemonė turi tik vieną tikslą: užtikrinti piliečių saugumą.“

V.Pančenkovas patikslino, kad sunkvežimiais į Maskvos centrą vežami Atskirosios operatyvinės paskirties divizijos, žinomos kaip F.Dzeržinskio vardo divizija, kariai. Jokie kiti kariniai daliniai, pasak pulkininko, šiose saugumo priemonėse nedalyvauja.

Savo nuomonę apie kariuomenės įvedimą į Maskvą išreiškė ir žmogaus teisių gynimo organizacijos – Maskvos Helsinkio grupės – vadovė Liudmila Aleksejeva.

„Tai nenormali ir didelį nerimą kelianti situacija. Ji kelia nerimą ir mums, ir valdžiai. Valdžia, greičiausiai, paniškai bijo protesto akcijų gatvėse po rinkimų“, – sakė L.Aleksejeva.

„Nieko sau! Naujojo parlamento darbo pradžia, o jie kariuomenę įveda. Valdžia, matyt, bijo tų, kurie turėtų būti elektoratas, ir to, kas turėtų būti vienintelis valdžios šaltinis šalyje – daugiatautės Rusijos liaudies“, – pridūrė L.Aleksejeva.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min