Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 8d. 09:31

Į oro uostą palydėjo naikintuvai

Tokie du naikintuvai keleivinį lėktuvą palydėjo atgal į oro uostą po incidento su vienu keleiviu.
„Scanpix“ nuotr. / Tokie du naikintuvai keleivinį lėktuvą palydėjo atgal į oro uostą po incidento su vienu keleiviu.
Kariniai lėktuvai atgal į oro uostą palydėjo iš JAV Portlendo į Havajus skridusį keleivinį lėktuvą.

Praėjus jau dviem savaitėms po gruodžio 25 dienos incidento bet koks įvykis JAV oro padangėje vis dar vertinamas labai rimtai. Šįkart po pusantros valandos skrydžio į Havajų miestą Maui keleiviniam lėktuvui teko apsisukti ir grįžti atgal. Sąmyšį lėktuve sukėlė vyriškis, nepanoręs savo rankinio bagažo padėti į lentynas. Be to, amerikietis bandė grasinti, tad lėktuvo kapitonas priėmė sprendimą lainerį apsukti.

Šiaurės Amerikos skrydžių erdvę saugančiam daliniui smulkios incidento detalės praneštos nebuvo. Nežinant, kas atsitiko JAV oro linijų bendrovės „Hawaiian Airlines“ lėktuvui, jam iš paskos buvo pasiųsti du sunkieji reaktyviniai naikintuvai „F–15“. Tai bene geriausi JAV kariuomenės turimi kariniai lėktuvai. „Remdamiesi ta informacija, kurią turėjome, nusprendėme, kad būtų išmintinga taip pasielgti“, – sakė Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos dalinio atstovas spaudai Johnas Cornelio.

Į Portlendą sugrįžęs lėktuvas su 231 keleiviu ir 10 žmonių įgula pasipildė kuro bakus ir pratęsė penkių valandų kelionę į Havajus. Incidentą sukėlęs 56–erių vyriškis buvo sulaikytas, tačiau vėliau paleistas. Apklaustas buvo ir jį lydėjęs asmuo. „Šiomis dienomis bet kuri grėsmė yra vertinama labai rimtai ir šiandienis įvykis yra geras to pavyzdys“, – sakė Portlendo oro uosto atstovė spaudai Martha Richmond. Federalinis tyrimų biuras incidento nesieja su teroristiniais išpuoliais ir greičiausiai rimtų kaltinimų nekels.

Po gruodžio 25-osios nesėkmingo išpuolio, kai Nigerijos pilietis bandė susprogdinti į Detroitą skridusį keleivinį lėktuvą, JAV oro padangėse tvyro nervinga atmosfera. Rimtų saugumo priemonių griebiamasi kilus bent mažiausiam įtarimui. Pavyzdžiui, praėjusį sekmadienį Niuarko oro uoste (Naujojo Džersio valstija) buvo atšaukta ir atidėta daugybė skrydžių, vėl pakartotinai tikrinami visi keleiviai. Taip atsitiko todėl, kad vienas vyras pateko į išvykimo zoną be patikrinimo. Vėliau paaiškėjo, jog jis tiesiog pasiklydo ir supainiojo įėjimus.

Dar po poros dienų Kalifornijos Bakersfieldo miesto oro uostas buvo trumpam uždarytas, nes įtarimų sukėlė vieno keleivio rankiniame bagaže rastas plastikinis butelis. Vėliau pasirodė, kad jame – paprasčiausias medus.

Gruodžio 25 dieną Nigerijos piliečiui į lėktuvą pavykus įsinešti sprogmenų, JAV imasi griežtesnių saugumo priemonių visuose šalies oro uostuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min