TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į popiežių Joną Paulių II šovęs turkas paleistas iš kalėjimo

Mehmetas Alis Agca (viduryje) išvežamas iš kalėjimo.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mehmetas Alis Agca (viduryje) išvežamas iš kalėjimo.
Šaltinis: BNS
0
A A

Beveik 30 metų kalėjęs Mehmetas Alis Agca, kuris 1981 metais Vatikano Šv.Petro aikštėje mėgino nušauti popiežių Joną Paulių II, pirmadienį buvo paleistas iš kalėjimo Turkijos sostinėje Ankaroje, pranešė jo advokatas.

„Paleidimo procedūra baigta“, – sakė Yilmazas Abosoglu daugybei žurnalistų, laukiančių prie griežtojo saugumo kalėjimo, esančio netoli Ankaros.

Mėlyną megztinį vilkintis M.A.Agca buvo pastebėtas vežamas automobilių kolonoje.

Advokatas paaiškino, kad 52 metų vyras bus nedelsiant išvežtas į armijos šauktinių registravimo biurą, kur bus pradėtos procedūros dėl jo įtariamo vengimo atlikti privalomąją karo tarnybą.

Būdamas 23 metų, M.A.Agca priklausė liūdnai pagarsėjusiai ultradešiniųjų grupuotei „Pilkieji vilkai“ ir slapstėsi nuo Turkijos teisėsaugos, kuri jo ieškojo dėl vienos žmogžudystės.

1981 metų gegužės 13 dieną turkas pasirodė Vatikano Šv.Petro aikštėje ir pradėjo šaudyti į popiežių, kuris važiavo atviru automobiliu, sveikindamas tikinčiuosius.

Jonas Paulius II buvo sunkiai sužeistas į pilvą, tačiau vėliau pasveiko. M.A.Agca už tą pasikėsinimą 19 metų buvo kalinamas Italijoje.

Iki šiol tiksliai nežinoma, kokie motyvai pastūmėjo turką šauti į popiežių Vatikano Šv.Petro aikštėje. Kai kurie mano, jos jis buvo užverbuotas Rytų Europoje veikusių su Sovietų Sąjunga susijusių slaptųjų tarnybų, kurios esą siekė likviduoti lenką pontifiką – įnirtingą komunizmo priešininką.

2000 metais, prašant Jonui Pauliui II, Italija suteikė malonę M.A.Agcai ir išdavė jį Turkijai. Ten jis buvo nuteistas dėl iškilaus turkų žurnalisto Abdi Ipekci nužudymo 1979 metais, dviejų ginkluotų plėšimų ir pabėgimo iš kalėjimo.

Susikirtus teisinėms procedūroms Turkija buvo paleidusi M.A.Agcą 2006 metų sausį, tačiau po aštuonių dienų vėl suėmė, kai teismas nusprendė, jog pagal Amnestijų įstatymą ir Baudžiamojo kodekso pataisas buvo klaidingai apskaičiuotas bausmės sutrumpinimo laikas.

Sekmadienį jo advokatas sakė, kad kariškiai įtaria M.A.Agcą vengus atlikti karo tarnybą, ir pareikalavo, jog jo sveikata būtų patikrinta, kai tik bus paleistas iš kalėjimo. Ankstesnė gydytojų ataskaita, neva jis netinkamas karo tarnybai, nebuvo patvirtinta.

M.A.Agcos sveikata buvo patikrinta karo ligoninėje, kai jis buvo trumpam paleistas iš kalėjimo 2006 metais. Tąsyk turkas buvo pripažintas netinkamu atlikti privalomąją karo tarnybą dėl „pažengusio antisocialaus asmenybės sutrikimo“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min