15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Į protestų krečiamą Portlandą vėl siunčiama valstijos policija

Oregono valstijos policija sugrįš į Portlandą, kad padėtų vietos valdžiai palaikyti tvarką po to, kai po susirėmimų tarp prezidento Donaldo Trumpo šalininkų ir kontrprotestuotojų buvo nušautas vienas vyras.

Tas incidentas išprovokavo valstybės vadovo ir miesto mero Tedo Wheelerio ginčą dėl to, kas yra atsakingas už prasiveržusį smurtą.

D.Trumpui pavadinus demokratą T.Wheelerį „kvailiu“ ir apkaltinus jį leidžiant tvyroti sąmyšiui liberaliame mieste, akivaizdžiai supykęs meras per sekmadienį surengtą spaudos konferenciją užsipuolė prezidentą, tiesiogiai kreipdamasis į jį per televizijos kameras.

„Tai tipiškas Trumpas. Pone prezidente, kodėl stebėdamas visa tai manote, kad toks komentaras gali duoti kokios nors naudos? Tai agresyvi pozicija, ji neskatina bendradarbiavimo“, – pažymėjo T.Wheeleris.

„Dirbkime kartu. Kodėl gi mums to nors kartą nepabandžius?“ – pridūrė jis.

Audringa konferencija įvyko po chaotiškų įvykių Portlande, prasidėjusių šeštadienio vakare, kai D.Trumpo šalininkai pravažiavo miestu maždaug 600 automobilių karavane, išprovokuodami prezidento kritikų kontrprotestą.

Vėliau tarp abiejų stovyklų įsiplieskė susirėmimai, o vienas iš ultradešiniųjų grupės „Patriot Prayer“ šalininkų buvo nušautas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestai Portlande
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestai Portlande

Tos organizacijos įkūrėjas Joey Gibsonas auką identifikavo kaip Aaroną Danielsoną, pravarde Jay. Velionį jis pavadino „geru draugu“, bet daugiau informacijos nepateikė.

Lieka neaišku, ar minėtas šaudymo incidentas yra susijęs su susirėmimais Portlande, tapusiame šalį apėmusių judėjimo „Black Lives Matter“ („Juodaodžių gyvybės svarbios“) demonstracijų, prasidėjusių gegužę mirus policijos suimamam juodaodžiui George'ui Floydu, epicentru.

D.Trumpas, siekiantis teisėtvarką paversti vienu svarbiausių savo perrinkimo kampanijos akcentų, vis dažniau atkreipia dėmesį į padėtį šiame mieste.

Vėlai sekmadienį Oregono gubernatorė Kate Brown pristatė išsamų planą, skirtą padėti kovoti su smurtu Portlande, bet tuo pat metu apsaugoti žodžio laisvę.

Anot jos, valstijos prokurorai kels baudžiamąsias bylas rimtų nusikaltimų atvejais, o policija areštuos agresyviai besielgiančius asmenis.

K.Brown pridūrė, jog Oregono valstijos policija sugrįš į Portlandą, kur padės vietos pareigūnams, o netoliese veikiančių teisėsaugos agentūrų taip pat bus paprašyta prisidėti prie tvarkos palaikymo.

„Visi mes – renkami pareigūnai, bendruomenių lyderiai, apskritai visi – turime veikti išvien, kad sustabdytume smurto ratą“, – pareiškime nurodė demokratė.

D.Trumpas ir kiti pranešėjai per praėjusią savaitę įvykusį Respublikonų partijos nacionalinį suvažiavimą kalbėjo apie smurto kupiną, distopinę ateitį, esą ateisiančią, jei lapkričio rinkimus laimės demokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas. Dabartinio valstybės vadovo teigimu, tokiu atveju Portlandą apėmęs smurtą pasklistų ir kitose šalies dalyse.

VIDEO: Portlande nerimsta protestai: po demonstrantų susidūrimo nušautas žmogus

Pareigūnai kol kas paskelbė nedaug informacijos apie mieste nušautą vyrą, o policijos viršininkas Chuckas Lovellas sekmadienį pareiškė, jog tyrėjai teberenka įrodymus, įskaitant stebėjimo kamerų įrašus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius