TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Rusijos Dūmą kandidatuojantys homoseksualai reikalauja apkaltos Vladimirui Putinui

Bulatas Barantajevas
facebook.com nuotrauka / Bulatas Barantajevas
Šaltinis: 15min
5
A A

Rusijos liberalus vienijančios „Parnas“ partijos kandidatas Novosibirske Bulatas Barantajevas reikalauja apkaltos prezidentui Vladimirui Putinui ir kitiems korumpuotiems valdžios elito atstovams. Bet jis puikiai supranta, kad yra pasmerktas nepatekti į Valstybės Dūmą. Tam kelią užkerta net ne jo pažiūros, o neslepiamas homoseksualumas, skelbia Laisvosios Europos radijas.

Rugsėjo 18 dieną vyksiančiuose Dūmos rinkimuose 33 metų B.Barantajevas kandidatuos Novosibirske ir bus vienas pirmųjų atvirai savo homoseksualumą skelbiančių kandidatų.

„Ilgą laiką ieškojau įvairių būdų atkreipti dėmesį į LGBT asmenis ir pripažinti jų buvimą“, – teigė jis, aiškindamas, kodėl, nusprendė žengti į politiką.

„Savo pavyzdžiu aš įrodau, kad gėjai Rusijoje gali sukurti sėkmingą verslą, draugauti, turėti vaikų ir net kandidatuoti į Rusijos Dūmą“, – kalbėjo B.Barantajevas.

Krasnodaro mieste „Parnas“ kandidatu tapo kitas homoseksualumo neslepiantis opozicijos politikas Aleksejus Koroliovas. Jis taip pat realistiškai vertina savo galimybes, bet yra įsitikinę, kad vien jo kandidatavimas yra žingsnis į priekį Rusijai.

„LGBT bendruomenė šiuo metu yra desperatiškoje situacijoje ir mums reikia sąjungininkų. Gerai, kad sugebėjome suformuoti aljansą su „Parnas“. LGBT bendruomenė gavo resursų, kurie padės jai ginti savo teises, o partija gavo naujų rinkėjų... Nusprendžiau kandidatuoti, nes valdančioji partija užėmė ekstremaliai homofobišką poziciją. Valdžios atstovai palaiko tokį agresyvų diskursą, kad jis veda prie neapykantos nusikaltimų visuomenėje“, – pasakojo A.Koroliovas.

Diskriminacija išjudino

Abu šiuos vyrus į politiką pastūmėjo 2013 metais Rusijoje priimtas įstatymas, kuris draudžia „netradicinių seksualinių santykių propagandą“.

„Mechanizmas, kurį valdžia naudoja tam, kad skatintų homofobiją visuomenėje, yra labai primityvus. LGBT bendruomenė yra paversta priešu tam, kad būtų atitrauktas dėmesys nuo tikrų ekonominių ir politinių problemų“, – teigė B.Barantajevas.

Vyras savo homoseksualumą viešai paskelbė būdamas 25 metų ir 2011 metais sukūrė vietinę lytinių mažumų teises ginančią organizaciją „GORD“.

2009 metais jį itin įkvėpė tuomet dėl Sočio mero posto į kovą stojęs opozicionierius Borisas Nemcovas. Jis prisijungė prie B.Nemcovo „Solidarumo“ judėjimo, kuris davė pradžiai dabartinei politinei kampanijai.

29 metų A.Koroliovas homoseksualų teisių aktyvistu tapo 2012 metais.

„Ketverius metus dirbau bandydamas užmegzti ryšius tarp LGBT bendruomenės ir kitų visuomeninių organizacijų, „Jabloko“ partijos. Prieš pasirodant „gėjų propagandos“ įstatymui daug demokratų sakė, kad tema nėra svarbi, visuomenė neatsilieps teigiamai. Dabar visi supranta, kad LGBT bendruomenei reikia paramos“, – teigė jis.

Liberali „Jabloko“ partija netgi įrašė į savo programą punktą apie paramą seksualinėms mažumoms. „Parnas“ nusprendė šią temą nutylėti.

Išpuolių nebijo

B.Barantajevo teigimu, jis kandidatuodamas į Dūmą pavojaus jis nejaučia.

„Aš rizikuoju mažiau nei kiti šios partijos kandidatai“, – pabrėžė vyras. „Partijos Novosibirsko skyriaus vadovas Jegoras Savinas patiria milžinišką spaudimą. Neseniai buvo užpultas jo padėjėjas. Žmonėms, kurie dalijo jo reklaminius lankstinukus, buvo skambinama ir grasinama. Pastatas, kuriame įsikūręs jo verslas, buvo padegtas“, – pasakojo B.Barantajevas.

Aš rizikuoju mažiau nei kiti šios partijos kandidatai, – pabrėžė vyras.

„Aš neįdomus vietos valdžiai, policijai ar „Vieningosios Rusijos“ partijai. Valdžios atstovai netiki, kad aš galiu būti išrinktas, tad aš jiems ir neįdomus“, – sakė jis.

Ši patirtis skiriasi nuo to, ką tenka patirti savo lytinės tapatybės neslepiančiam homoseksualui Rusijoje.

„Aš buvau užpultas. Buvau iškviestas ir apklaustas mero kabinete dėl mano organizuoto LGBT renginio, bet išėjus mane iškart užpuolė chuliganai ir sumušė. Kai grįžau namo vėlai vakare, kažkokie jauni vaikinai šaukė man įžeidžiančius šūksnius, nors aš jų nepažinojau. Dėl šių atakų aš vis dar kartais baiminuosi būti viešumoje. Bet neturiu aukos komplekso. Jie elgiasi su mumis taip, kaip mes jiems leidžiame“, – teigė B.Barantajevas.

Tiki, kad ateitis priklauso jiems

Abu vyrai žino, kad jų kova už savo teises bus ilga, tačiau į ateitį jie žvelgia optimistiškai.

„Galbūt būsiu išrinktas į aštuntąją Dūmą 2021 metais. Negalime slėptis ir bijoti. Diskriminacinis įstatymas išjudino LGBT bendruomenę ir paskatino jos vystymąsi. Supratome, kad jei nedarysime politikos, tai ji darys mus“, – sarkastiškai atšovė A.Koroliovas.

B.Barantajevas pastebi progresą ir Novosibirske.

„Šiandien geriausi žurnalistai ateina į LGBT renginius ir aprašo juos sąžiningai ir teigiamai. 2016 metais būdamas homofobu atrodai kaip provincijos kvailys“, – sakė homoseksualas.

Paklaustas, ką mano apie Kremliaus propagandos ruporą Dmitrijų Kiseliovą, kurio teigimu, homoseksualų organai po mirties turėtų būti sudeginami, o ne persodinami, B.Barantajevas buvo lakoniškas: „Kiseliovas yra tų provincijos protų lyderis. Ateitis priklauso ne jam.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min