Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 30d. 11:16

Į Siriją atvyko stebėtojų misijos vadovas, sostinėje atakuotas centrinis bankas, smurtas nesiliauja

Į Siriją atvyko Norvegijos generolas Robertas Moodas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Į Siriją atvyko Norvegijos generolas Robertas Moodas.

Norvegų generolas, turintis prižiūrėti netvirtas paliaubas Sirijoje, kurioms tarpininkavo Jungtinės Tautos (JT), sekmadienį atvyko į Damaską pastiprinti stebėtojų misijos, kuri, pasak aktyvistų, padėjo sumažinti smurtą Homso mieste.

Sostinėje kovotojai iš granatsvaidžių apšaudė Sirijos centrinio banko pastatą, kuriam padaryta nedidelė žala, ir sužeidė keturis policijos pareigūnus, pirmadienį pranešė valstybinė televizija.

Aktyvistai sostinėje pranešė girdėję kelis sprogimus ir šaudymą.

Generolas Robertas Moodas pripažino, kad planuojamos 300 stebėtojų misijos laukia milžiniška užduotis, bet sakė esąs įsitikinęs, kad galima padaryti pažangą. Kol kas Sirijoje dirba 30 stebėtojų.

„Mūsų bus tik 300, bet mes galime pakeisti padėtį“, – atvykęs į Sirijos sostinę žurnalistams sakė R.Moodas.

„30 neginkluotų stebėtojų, 300 neginkluotų stebėtojų, net 1 000 neginkluotų stebėtojų negali išspręsti visų problemų, – sakė jis. – Raginu visus padėti mums ir bendradarbiauti su mumis dėl šios laukiančios labai sunkios užduoties.“

JT nurodo, kad prezidento Basharo al Assado pajėgos per jau metus ir mėnesį trunkantį sukilimą – vėliausią iš visos virtinės sukilimų arabų pasaulyje prieš autokratinį valdymą – nužudė 9 tūkst. žmonių.

Tuo tarpu Damaskas sako, kad kovotojai nužudė 2,6 tūkst. vyriausybinių pajėgų narių, ir kaltina JT nematant „teroro aktų“ prieš saugumo pajėgas.

Sekmadienį viena islamistų grupuotė, „al Nusra Front“, prisiėmė atsakomybę už mirtininko išpuolį, per kurį Damaske penktadienį žuvo mažiausiai devyni žmonės.

Sirijos oficialioji naujienų agentūra SANA pranešė, kad JT stebėtojai sekmadienį apžiūrėjo Homso Chalidijos rajoną, kurį iki balandžio 12 dienos, kai įsigaliojo paliaubos, vyriausybinės pajėgos apšaudė ne vieną savaitę.

Vienas aktyvistas Homse per „Skype“ sakė, kad smurto mastas mieste smarkiai sumažėjo, kai stebėtojai praėjusią savaitę į jį atsiuntė nuolatinę dviejų žmonių komandą.

„Vis dar yra pažeidimų, bet artilerijos ir minosvaidžių ugnis liovėsi, – sakė Karamas Abu Rabea. – Primygtinai prašėme, kad stebėtojai liktų Homse, nes žinome, kad jeigu jie išvyks, atakos tęsis.“

Pasak jo, stebėtojų buvimas šeštadienį sudarė sąlygas gyventojams atgauti tris žuvusiuosius, kuriuos anksčiau dėl snaiperių ugnies pavojaus buvo pernelyg rizikinga bandyti paimti.

Paliaubos taip pat sudarė sąlygas žmonėms valyti šiukšles, kurios buvo paliktos pūti gatvėse. „Šiukšlės kelia ligų pavojų. Iki šiol jos buvo paliktos gatvėse“, – sakė K.Abu Rabea.

Nepaisant santykinės ramybės Homse, Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi stebėjimo organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ pranešė, kad sekmadienį visoje Sirijoje žuvo 39 žmonės, tarp jų – civiliai gyventojai, saugumo pajėgos ir sukilėliai.

Žuvo 23 civiliai gyventojai, kurių daugumą saugumo pajėgos nušovė viename kaime centrinėje Hamos provincijoje. Taip pat žuvo šeši sukilėlių kovotojai ir septyni saugumo pajėgų nariai, kurių keturi žuvo sprogus jų pačių amunicijai.

Sekmadienį viena islamistų grupuotė, „al Nusra Front“, prisiėmė atsakomybę už mirtininko išpuolį, per kurį Damaske penktadienį žuvo mažiausiai devyni žmonės.

Sirijos šiaurės vakaruose esančiame Idlibo mieste pirmadienį per sprogimus prie saugumo pastatų žuvo daugiau kaip 20 žmonių, pranešė „Syrian Observatory for Human Rights“. Dauguma žuvusiųjų buvo saugumo pajėgų nariai.

Taip pat pranešama apie galingą sprogimą netoli sostinės Damasko, nurodoma, kad tai galėjo būti automobilyje padėta bomba ir kad yra nukentėjusiųjų ar žuvusiųjų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min