TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Varšuvą iš visos Lenkijos traukė ūkininkai su traktoriais, bet eismo neužblokavo

Lenkų ūkininkai su traktoriai traukia į Varšuvą.
Kadras iš „Youtube“ / Lenkų ūkininkai su traktoriais traukia į Varšuvą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau apie savaitę Lenkijoje vyksta ūkininkų protesto akcijos. Prieš kelias dienas blokavę kelius savo regionuose, trečiadienį žemdirbiai traktoriais pajudėjo į sostinę Varšuvą. Tiesa, iki pat Žemės ūkio ministerijos žemės ūkio technika neatvažiavo, čia prieš derybas su ministru surengtas tik piketas.

Kaip rašo tvn24.pl, ūkininkų judėjimas traktoriais Varšuvos link sukėlė tam tikrų eismo trukdžių aplinkiniuose regionuose, tačiau visiškai eismo neparalyžiavo niekur, nors kaip tik tuo ir grasino ūkininkai.

Žemdirbiai iš įvairių regionų ketino suvažiuoti savo traktoriais į sostinę ir visiškai blokuoti įvažiavimus. Nuo Balstogės į Varšuvą važiavo apie 30 traktorių, kitomis kryptimis judėjimas mažesnis.

14 val. vietos laiku (15 val.) prasidėjo derybos su žemės ūkio ministru Marku Sawickiu, tačiau vos po kelių dešimčių minučių iš ministerijos išėjo vienas iš protesto akcijų iniciatorių Slawomiras Isdebskis. Jo teigimu, derybos buvo nutrauktos, nes ministras atmetė kelis iš ūkininkų reikalavimų, be to, norėjo uždaro pokalbio, be žiniasklaidos.

„Jeigu ministras nepatenkins mūsų reikalavimų, tai mes susivienysime su angliakasiais ir tada į Varšuvą nė pelė neprasmuks, – grasino S.Izdebskis. – Ši Vyriausybė pajus žemdirbių jėgą. Ministras M.Sawickis turi trauktis. Kitą savaitę Varšuvoje stovės 100 tūkst. žmonių.“

Ministerija tvirtina, kad derybos tęsiasi, tik be S.Izdebskio.

Pagrindiniai ūkininkų reikalavimai yra padidinti išmokas už šernų daromą žalą ir didesnės kompensacijos dėl pieno ir mėsos embargo, kurį paskelbė Rusija.

Kadras iš „Youtube“/Lenkų ūkininkai su traktoriai traukia į Varšuvą.
Kadras iš „Youtube“/Lenkų ūkininkai su traktoriais traukia į Varšuvą.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min