Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įkalintas biure: įkaitu amerikietį laikę Kinijos gamyklos darbininkai pasiekė savo tikslą

Chipas Starnesas
Reuters/Scanpix nuotr. / Chipas Starnesas
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV bendrovės Kinijoje vadovą visą savaitę jo paties biure buvo įkalinę įpykę darbuotojai. Darbdavys pagaliau laisvas. Abi pusės susitarė dėl darbo užmokesčio ir kompensacijų, skelbia „Spiegel“.

Chipas Starnesas yra medicinos prekių bendrovės vadovas. Visą savaitę jis buvo įkalintas dešimt metų šalyje veikiančios gamyklos biure. Ketvirtadienį įvyko sėkmingos derybos.

Viena darbuotoja teigė, kad Ch.Starnesas buvo nusikamavęs ir iškart išvyko į vieną viešbutį. Daugiau informacijos ji nepateikė.

Ch.Starnesas į Pekino šiaurėje esančią gamyklą nuvyko praėjusią savaitę, čia jis atleido per 30 darbininkų. Gamykloje dirba 130 žmonių. Įsiutę darbuotojai praėjusį penktadienį sulaikė darbdavį. Išeiti iš pastato negalėjo ir viršininku dirbantis kinas bei buhalterė.

Apie 100 darbuotojų neišleido vyro iš kabineto ir reikalavo sumokėti darbo užmokestį už praėjusius du mėnesius, taip pat finansinės kompensacijos ir juridinių garantijų, kad gamykla nebus uždaryta. Darbininkai baiminosi, kad gamykla bus perkelta į Indiją, nes dalis įmonės jau atsidūrė svečioje šalyje.

Kol buvo laikomas gamykloje, Ch.Starnesas triskart per dieną sulaukdavo maisto. Kad neįsipliekstų smurtas, pastatą stebėjo policija. Valdžios institucijos į konfliktą įsikišti nenorėjo.

Žeminanti savaitė

Ch.Starnesas naujienų agentūrai „AP“ teigė, kad susitarimas pasiektas ir dešimtys darbininkų išsireikalavo kompensacijų, nors jie ir nebus atleisti, darbas tęsis toliau, penktadienį su darbuotojais bus pasirašytos naujos sutartys. Anot „The Epoch Times“, kiek pinigų bus išmokėta, jis neatskleidė.

Darbininkai teigė bijantys, jog gamykla bus uždaryta, nes išvydo supakuotus įrengimus. Kai kurie skundėsi, kad laiku nesulaukė atlyginimų.

Verslininkas neslėpė, kad pastarosios dienos buvo „žeminančios, baisios ir liūdnos“. Per tą laiką, kai buvo laikomas įkaitu, jis su žurnalistais bendravo per grotomis apkaltą langą. Pradžioje darbininkai jam neleido net miegoti, spigino ryškią šviesą ir beldė į biuro langą.

Pranešama, kad tokie atvejai, kai darbuotojai reikalauja darbdavių neišmokėtų atlyginimų bei priedų, nėra reti.

Nepaisant visų aplinkybių, anot teisės profesoriaus Donaldo Clarke, tai buvo neteisėtas amerikiečio sulaikymas ar net pagrobimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kinija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min