Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Iki 2017-ųjų bus atkurta sovietinė erdvė, tiki Rusijos ir Baltarusijos sąjungos sekretorius

Rusijos ir Baltarusijos sąjunginės valstybės valstybės sekretorius Pavelas Borodinas mano, kad iki 2017 metų gali būti atkurtas Sovietų Sąjungos analogas.
Maskva, Kremlius
Maskva, Kremlius / „Scanpix“ nuotr.

„Baltarusijos, Rusijos ir Kazachstano muitų sąjunga – tai precedento neturintis žingsnis, siekiant atkurti Sovietų Sąjungą. Aš duodu jums, žurnalistai, nurodymą parašyti, kad iki 2017 metų bus atkurta sovietinė erdvė“, – sakė P.Borodinas penktadienį spaudos konferencijoje Minske.

Jo nuomone, 2017 metai bus simboliniai, nes 1917 metais Rusijoje buvo įvesta sovietinė valdžia. Kaip pažymėjo P.Borodinas, muitų sąjunga kaip veiksminga institucija pritrauks artimiausiu laiku kai kurias kitas buvusios SSRS šalis. „Į muitų sąjungą mes paimsime ir Gruziją, ir Ukrainą“, – sakė Sąjunginės valstybės valstybės sekretorius.

„Artimiausiu metu Rusija ir Baltarusija priims Konstitucinį aktą taip pat įves bendrą mokėjimo priemonę. 2010 metais mes pereisim prie dolerio“, – pažymėjo P.Borodinas.

Jis taip pat pareiškė nuomonę, kad per 10 Sąjunginės valstybės gyvavimo metų žengti žingsniai į priekį: „Ėmė dirbti 26 tūkstančiai bendrų įmonių. Mes įsteigėme 5 mln. naujų darbo vietų, Rusijos ir Baltarusijos ministerijos ir žinybos surengė maždaug 24 bendras kolegijas.“

Tuo tarpu valstybės sekretoriaus pavaduotojas, Sąjunginės valstybės komiteto narys Vasilijus Chrolas paaiškino, kad „dėl dolerio – tai Pavelas Borodinas pajuokavo“. „Bendra mokėjimo priemonė sąjunginėje valstybėje bus rublis. Kaip jūs žinote, Rusijos rublis nuo 2010 metų bus naudojamas atsiskaitant už energetikos išteklius“, – sakė V.Chrolas.

Jis pridūrė, kad ši nuostata numatyta Baltarusijos ir Rusijos sąjunginės valstybės parengtame krizės įveikimo plane.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius