Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įkvėpimo skyryboms ieško radijo laidose

skyrybos
Photos.com / skyrybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Anot statistikos, Egipte kas šešias minutes išsiskiria viena pora. Manoma, kad skyrybų skaičius šioje šalyje – didžiausias iš visų arabų valstybių. Kadais skyrybos Egipte buvo socialinis tabu, tačiau šuo metu šia tema šalyje kalbama vis atviriau, įsikūrė išsiskyrusiųjų klubai, atsirado specialūs žurnalai, o neseniai ir nauja internetinė radijo stotis.

30-metei Mahasen Saber nutraukti nelaimingą santuoką prireikė ilgų ketverių metų. Tačiau net ir po skyrybų moteris negalėjo atsikvėpti, nes pasijuto esanti apsupta paskalų ir nepritariančių žvilgsnių. Radijas „Motalaqat“ arba „Išsiskyrusiųjų radijas“ buvo jos atsakymas.

„Išsiskyrusi moteris visuomenės akyse tampa blogiu, o ne vyras, kuris privertė ją žengti šį žingsnį, – BBC sakė M.Saber. – Įkūriau šį radiją, kad nutiesčiau tiltą tarp moterų ir vyrų, ir visos visuomenės čia, Egipte ar bet kurioje kitoje arabų valstybėje“.

Pastaraisiais mėnesiais ši radijo stotis Egipte pritraukė tūkstančius klausytojų. Šios radijo stoties taip pat klausosi Maroko, Libano ir net Šiaurės Amerikos gyventojai. Tarp įvairių šio radijo programų yra ir „Tu nesupranti mūsų“ bei „Prieš pasakant „Noriu skyrybų“, kurių tikslas – papasakoti skirtis norinčioms moterims, į ką jos veliasi.

Nepaisant išsiskyrusių moterų stigmos, egiptietės vis dažniau inicijuoja teisinį skyrybų procesą. Šeimos įstatymas, kuris remiasi islamo principais, buvo pakeistas prieš dešimt metų ir įgalino moteris išsiskirti be vyrų sutikimo, tiesiogiai kreipiantis į teisėją.M.Saber tvirtina, kad kiekvienas turi teisę pats nuspręsti, kaip jam yra geriausia. „Mano mama dažnai sakydavo: „Negalite išsiskirti. Jūs turite vaiką“. Tačiau galiausiai tenka nuspręsti, kas yra teisinga. Tai tavo gyvenimas ir jei leidiesi kam nors jį kontroliuoti, gyvensi kaip marionetė“, – įsitikinus M.Saber.

Nepaisant išsiskyrusių moterų stigmos, egiptietės vis dažniau inicijuoja teisinį skyrybų procesą. Šeimos įstatymas, kuris remiasi islamo principais, buvo pakeistas prieš dešimt metų ir įgalino moteris išsiskirti be vyrų sutikimo, tiesiogiai kreipiantis į teisėją. Ši praktika žinoma kaip „khula“.

Pagal šią praktiką, moterys privalo atsisakyti savo finansinių teisių ir sugrąžinti kraitį, kurį gavo per vestuves. Norėdamos išvengti pastarojo žingsnio, moterys gali jį užginčyti teisiniu keliu, tačiau tai garantuoja ilgą procesą. Teigiama, kad šiuo metu Egipte teisiniuose ginčuose dalyvauja apie 250 tūkst. šalies moterų.

Pasak Amerikos universiteto Kaire sociologės Madihos Safty, su moterų noru skirtis susiję daug aplinkybių. „Moterims suteikiant vis daugiau teisių – teisę į išsilavinimą, įsidarbinimą ir pan. – finansinės nepriklausomybės idėja tampa labai svarbi. Moteris gali lengvai išsiskirti ir gyventi išlaikydama save pati“, – teigia sociologė.

Ji taip pat pridūrė, kad visuomenė dėl to yra labai susirūpinusi, nes šie pokyčiai paskatino šeimų skyrybas.

Egipte pamažu steigiasi ir santuokų konsultacijos. Net ir per televiziją žmonės konsultuojami santykių ir sekso klausimais, žinoma, atsižvelgiant į islamo mokymus. Nors šalyje vyrams vis dar daug paprasčiau inicijuoti skyrybas, jie siekia uždrausti „khula“ praktiką.
 

Komentarai
Temos Radijas, Skyrybos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min