Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 10, 12:05

Ilinojaus senatoriaus vietos klausimas vis dar skendi migloje

JAV Senato patvirtintas Rolando Burriso paskyrimas į atsilaisvinusią išrinktojo prezidento Baracko Obamos vietą Senate penktadienį tebekėlė abejonių, nepaisant Ilinojaus aukščiausiojo teismo sprendimo, kad paskyrimas yra teisėtas.
Rodas Blagojevichius
Rodas Blagojevichius / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ilinojus

Senato lyderiai nagrinėjo naujus dokumentus, gautus iš Ilinojaus gubernatoriaus Rodo Blagojevichiaus, kuris paskyrė R.Burrisą, vykdydamas Senato reikalavimą, kad naujo senatoriaus paskyrimą privalo patvirtinti gubernatorius ir valstijos sekretorius.

Ilinojaus valstijos sekretorius Jesse'as White'as atsisakė pasirašyti skyrimo dokumentą, kurį Senatui pateikė R.Blagojevichius. Tokį sprendimą jis grindė Demokratų partijai atstovaujančiam Ilinojaus gubernatoriui pateiktais kaltinimais dėl korupcijos. Be kita ko, R.Blagojevichius buvo kaltinamas mėginęs parduoti buvusį B.Obamos postą didžiausią kainą pasiūliusiam asmeniui.

Penktadienį Ilinojaus generalinės asamblėjos atstovų rūmai pareiškė nepasitikėjimą R.Blagojevichiumi. Politikui taip pat gresia šios valstijos Senato apkaltos procesas, kurio metu jis gali būti atstatydintas.

Ilinojaus aukščiausiais teismas penktadienį nusprendė, kad J.White'as neprivalo pasirašyti senatoriaus skyrimo rašto ir kad buvusio Ilinojaus generalinio prokuroro demokrato R.Burriso paskyrimas, pasirašytas tik valstijos gubernatoriaus, yra teisėtas ir galiojantis.

J.White'as penktadienį pasirašė atskirą pareiškimą, kuriame nurodoma, jog R.Burriso skyrimo raštas buvo oficialiai apskųstas valstijos teisme.

Tačiau JAV Senato daugumos lyderio Harry Reido padėjėjai sakė, jog kol kas neaišku, ar J.White'o pareiškimas atitinka prieš 125 metus Senate nusistovėjusią skyrimų tvirtinimo tvarką.

„Senato parlamentinės praktikos žinovas, Senato sekretorius ir Senato teisinis patarėjas teikia patarimus Senato vadovybei, o mes svarstome, kaip judėti pirmyn“, – sakė Nevados senatoriaus demokrato H.Raido atstovas Jimas Manley.

Pasak R.Burriso, teismo sprendimas gali tapti pakankamu pagrindu Senatui ir dar kartą pareikalavo, kad jo paskyrimas būtų pripažintas teisėtu. Ilinojaus generalinis prokuroras taip pat pareiškė, kad R.Burrisui laikas užimti vietą Senate.

„Akivaizdu, kad šįkart atsidūrėme aklavietėje“, – Ilinojaus senatorius Dickas Durbinas sakė žurnalistams savo biure Čikagoje.

Pasak D.Durbino, kuris yra antrasis pagal rangą Demokratų partijos atstovas JAV Senate, antroji Ilinojaus senatoriaus vieta gali likti neužimta dar kelias savaites – bent jau kol R.Blagojevichius bus atstatydintas per apkaltą, kuri gali baigtis vasario viduryje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min