Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Ilja Jašinas: Vladimiras Putinas Baltijos valstybes laiko silpnąja NATO grandimi

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Baltijos valstybes laiko silpna NATO grandimi ir tam tikromis aplinkybėmis gali bandyti pakartoti jose Ukrainos konflikto scenarijų, teigia Rusijos opozicijos politikas Ilja Jašinas.
Ilija Jašinas pristato ataskaitą apie Ramzaną Kadyrovą
Ilija Jašinas pristato ataskaitą apie Ramzaną Kadyrovą / youtube.com stopkadras

„Jeigu santykiai tarp Vakarų šalių ir Kremliaus plėtosis neigiamai, Putinas gali bandyti (įgyvendinti) rizikingą scenarijų – Ukrainos istorijos pakartojimą kur nors, pavyzdžiui, Daugpilio mieste Latvijos pietryčiuose, su bandymu įvykdyti perversmą ir „žaliaisiais žmogeliukais“, gelbėjančiais rusus“, – interviu Latvijos naujienų agentūrai LETA sakė I.Jašinas.

„Vis dėlto klausimas, kiek toks scenarijus realus, lieka neatsakytas. Manau, tam tikromis aplinkybėmis tai galėtų būti įmanoma, kaip buvo įmanoma Rytų Ukrainoje. Tačiau šis žaidimas – labai rizikingas, galintis nuvesti prie didelio masto konfrontacijos tarp Putino ir Vakarų pasaulio“, – aiškino jis.

„Vienas dalykas įgyvendinti tokį scenarijų Ukrainoje, o kitas – žaisti tokius žaidimus su NATO nare. Tačiau ne paslaptis, kad Kremliuje yra „vanagų“, manančių, kad Rusijai kol kas pavykdavo ir kad sėkmė turėtų būti plėtojama toliau“, – pridūrė I.Jašinas.

Šis Rusijos opozicijos politikas, vienas liberalios partijos PARNAS lyderių, tvirtino, kad Rusijos prezidento politinis režimas visuomet bus „nestabilumo veiksnys“ Europoje, nes jo raida ankstesniais metais įrodė, kad Kremliaus politika kelia realią ir praktinę grėsmę Europos saugumo sistemai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius