Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 10d. 15:06

Imigrantų kūdikių bumas: Didžiojoje Britanijoje trūksta vaikų darželių ir pradinių mokyklų

Mokykloje
Photos.com nuotr. / Mokykloje

Imigrantų kūdikių bumas sukūrė beprecedentę įtampą Didžiosios Britanijos švietimo sistemoje. Čia trūksta pradinių mokyklų, o per ateinantį dešimtmetį jose turės atsirasti vietos dar pusei milijono pradinukų.

Didžiosios Britanijos valdžia skaičiuoja, kad per aštuonerius metus šalyje reikia pastatyti 543 vaikų darželius ir pradines mokyklas, rašo dailymail.co.uk.

Statistiniai duomenys rodo, kad per pastaruosius 30 metų Didžiojoje Britanijoje padvigubėjo gyventojų, kurie yra gimę užsienyje, skaičius. Gimstamumas šalyje auga tokiais tempais, kokiais augo po karo, per vadinamąjį kūdikių bumą.

Nepaisant vis augusio gimstamumo ir didžiulio imigrantų srauto, nuo 1999 metų britai uždarė apie 1 000 pradinių mokyklų ir vaikų darželių.

Šiuo metu Didžiosios Britanijos vaikų darželius lanko ir pradinėse mokyklose mokosi 3,96 mln. vaikų. Šiemet, prasidėjus mokslo metams, kai kurie iš jų liko be vietos, o kai kurie mokomi laikinose klasėse.

Iki 2018 metų vaikų, eisiančių į vaikų darželius ar pradines mokyklas, skaičius turėtų padidėti iki 4,5 mln. Vaikų darželių ir pradinių mokyklų skaičius turės išaugti nuo 3 986 iki 4 529.

Vaikų darželių ir pradinių mokyklų trūkumas įvardijamas kaip viena didžiausių Didžiosios Britanijos problemų, kuri šalies mokesčių mokėtojams gali atsieiti 40 mlrd. svarų sterlingų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min