Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Incidentas: prie Baracko Obamos rezidencijos naikintuvai perėmė įsibrovėlį

Lėktuvas BEECHCRAFT BONANZA
Wikipedia nuotr. / Lėktuvas BEECHCRAFT BONANZA.
Šaltinis: 15min
0
A A

AFP praneša, kad du JAV naikintuvai F-15 buvo pakelti į orą, kai civilis lėktuvas pavojingai priartėjo prie JAV prezidento Baracko Obamos vasaros rezidencijos Kemp Deivide, Merilendo valstijoje.

Šioje rezidencijoje JAV prezidentas B.Obama su šeima leidžia savaitgalius.

Lėktuvo-įsibrovėlio „Beechcraft Bonanza“ pilotas neatsakinėjo į aviacijos tarnybų klausimus. Todėl šeštadienį apie 15.25 val. vietos laiku (likus pusantros valandos iki vidurnakčio Lietuvoje), JAV karinių oro pajėgų naikintuvai prisigretino prie įsibrovėlio.

Tuo metu iki prezidento rezidencijos buvo likę 18 km. Naikintuvai civilinės aviacijos lėktuvėlį palydėjo iki mažo vietinio aerodromo ir ten nutupdė.

Šiaurės Amerikos Aviacijos ir Kosmoso gynybos vadavietės (NORAD) atstovas pabrėžė, kad

srž. Mark Fortin/JAV karinės oro pajėgos nuotr./Naikintuvai F-15 „Strike Eagle“
srž. Mark Fortin/JAV karinės oro pajėgos nuotr./Naikintuvai F-15 „Strike Eagle“

prezidento šeimai nebuvo iškilęs realus pavojus. Oro pajėgos tokiu būdu nutarė „apsidrausti“, kad vėliau nekiltų didesnių problemų.

Buvo ir daugiau įsibrovimų

Tai jau nebe pirmas atvejis, kai į saugomą oro erdvę virš B.Obamos rezidencijos įskrenda lėktuvai. 2009 m. gegužę pasikartojo panaši istorija: įsibrovėlis, vos įskridęs į draudžiamą zoną, iškart buvo išlydėtas iš jos naikintuvų F-15.

2007 m. spalį Kemp Deivide buvo sulaikyta net 11 pilotų, pažeidusių saugumo instrukcijas ir įskridusių į saugomą oro erdvę. Po apklausos paaiškėjo, kad šie pažeidimai buvo „iš nežinojimo“. 

Kemp Deivido teritorija laikoma viena geriausiai saugomų JAV karinių oro pajėgų objektų. Šią rezidenciją ir jos apylinkes saugo elitiniai jūrų pėstininkai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min