Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 3d. 16:00

Indiją sukrėtusio grupinio išžaginimo dalyvis išdrįso apkaltinti auką

Prievartautojų, sukrėtusių visą pasaulį, veidai.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prievartautojų, sukrėtusių visą pasaulį, veidai.

Vienas iš vyrų, nuteistų dėl medicinos studentės grupinio išžaginimo ir nužudymo 2012 metais per žiaurų išpuolį viename Delio autobuse, dokumentinio filmo kūrėjams sakė, kad jų auka nebūtų buvusi nužudyta, jeigu būtų nesipriešinusi.

Mukeshas Singhas, vairavęs autobusą, kuriame buvo prievartaujama 23 metų mergina, pareiškė, kad auka verčiau būtų tylėjusi.

„Tuomet ją būtų išmetę po to, kai ją patvarkė“, – vyras sakė dokumentiniame filme, kuris bus išleistas ateinančią savaitę. Filmo kūrėjai antradienį paskelbė interviu su nuteistu autobuso vairuotoju, kuris buvo įrašytas 2013 metais, tekstą.

„Merginai tenka daug didesnė atsakomybė už išžaginimą negu vaikinui, – sakoma tame interviu. – Padori mergina nesivalkioja devintą vakaro. Merginos turi dirbti ir tvarkyti namus, o ne valkiotis po diskotekas ir barus, netinkamai elgdamosi ir netinkamai apsirengusios.“

To išpuolio auka ir jos vaikinas ėjo namo iš kino teatro viename prabangiame prekybos centre, kai prie jų sustojo autobusas, o jame buvę vyrai, kurie linksminosi važinėdamiesi su pažįstamu vairuotoju, įkalbėjo porelę įlipti vidun. Tuomet vyrai sumušė merginos draugą, o ją pačią paeiliui žagino bei kankino, grūsdami lazdą į jos lytinius organus. Dėl patirtų sunkių vidinių sužalojimų studentė vėliau mirė ligoninėje.

M.Singhas ir trys kiti vyrai buvo skubos tvarka nuteisti 2013 metais. Iš pradžių jie prisipažino, bet vėliau atsiėmė savo pareiškimus, sakydami, kad buvo kankinimais priversti pripažinti savo kaltę. Šiuo metu Aukščiausiajam Teismui yra pateiktos apeliacijos dėl jiems skirtos mirties bausmės.

Indiją, kurioje daugelis gyventojų tebemano, kad moterims tenka kaltė dėl išžaginimų, pašiurpino tie prievartavimai, išprovokavę masinius protestus. Vyriausybė paskubomis priėmė teisės aktus, numatančius žagintojams dvigubai ilgesnes laisvės atėmimo bausmes – iki 20 metų. Be to, priekabiavimas, vujerizmas ir prekyba moterimis buvo pripažinti baudžiamaisiais nusikaltimais.

Pagal naujus teisės aktus numatoma baudžiamoji atsakomybė policijos pareigūnams, atsisakantiems kelti bylas, kai pateikiami skundai dėl išžaginimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min