2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Indija sustabdė vizų išdavimą Kanadoje

Indija ketvirtadienį sustabdė vizų išdavimą Kanadoje, pranešė paslaugos teikėja, tęsiantis šalių diplomatiniam ginčui dėl Otavos kaltinimo, kad Naujasis Delis yra susijęs su vieno sikhų separatisto nužudymu netoli Vankuverio.
AP-Scanpix nuotr.
AP-Scanpix nuotr.
Temos: 2 Kanada Indija

„Svarbus Indijos misijos pranešimas: dėl darbinių priežasčių nuo 2023 metų rugsėjo 21-osios Indijos vizų paslaugos sustabdytos iki atskiro pranešimo“, – ketvirtadienį savo interneto svetainėje paskelbė „BLS International“.

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau (Džastinas Triudo) pareikalavo Indijos labai rimtai pažiūrėti į įtarimus, kad indų agentai suvaidino vaidmenį birželį netoli vienos sikhų šventyklos nužudant Hardeepą Singhą Nijjarą (Hardypą Singhą Nidžarą).

Dėl šio nužudymo Kanada ir Indija išsiuntė viena kitos diplomatų. Naujasis Delis jam metamus įtarimus vadina absurdiškais.

Vizų išdavimas sustabdytas kitą dieną po to, kai Indijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad yra susirūpinusi savo piliečių Kanadoje saugumu dėl esą politiškai toleruojamų neapykantos nusikaltimų ir kriminalinio smurto.

„Ypač grasinama Indijos diplomatams ir kai kurioms indų bendruomenės dalims, nepritariančioms antiindiškai darbotvarkei“, – sakoma ministerijos trečiadienio pareiškime.

„Todėl Indijos piliečiams patariama vengti vykti į regionus ir potencialias susitikimų vietas Kanadoje, kur būta tokių incidentų“, – sakoma jame, nenurodant konkrečių miestų ar vietų.

H.S.Nijjarą du kaukėti užpuolikai nušovė prie sikhų šventyklos Saryje šalia Vankuverio, kuriai jis vadovavo.

H.S.Nijjaro, agituodavusio už sikhų valstybės Chalistano įkūrimą, Indijos pareigūnai ieškojo dėl įtariamo terorizmo ir sąmokslo įvykdyti žmogžudystę.

Jis pats kaltinimus neigė, nurodo ne pelno organizacija „World Sikh Organization of Canada“, kaip savo veiklą deklaruojanti Kanados sikhų interesų gynimą.

Indijos vyriausybė kaltina Otavą pro pirštus žiūrint į radikalių sikhų nacionalistų, raginančių Indijos šiaurėje įkurti nepriklausomą sikhų valstybę, veiklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min