Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Indijoje advokatai atsisako ginti kaltinamuosius grupinio išžaginimo byloje

Indijos teismo, kuris nagrinėja studentės mirtimi pasibaigusio ir visą šalį sukrėtusio grupinio išžaginimo bylą, advokatai trečiadienį sakė, kad atsisakys ginti kaltinamuosius.
Protestas Indijoje
Protestas Indijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Indija

Svarstymas turi prasidėti ketvirtadienį Saketo apygardos teisme Delio pietuose. Policija turi oficialiai pateikti tūkstančio puslapių kaltinamąjį aktą šešiems įtariamiesiems.

„Nusprendėme, kad joks advokatas negins kaltinamų žagintojų, nes būtų amoralu juos ginti“, – sakė Sanjay Kumaras, teisininkas ir Saketo apygardos advokatūros tarybos narys.

Pasak S.Kumaro, 2,5 tūkst. šiame teisme registruotų advokatų nusprendė „laikytis nuošalyje“, kad būtų užtikrintas „greitas teisingumas“. Tai reiškia, kad vyriausybė turės paskirti advokatus atsakovams.

„Nusprendėme, kad joks advokatas negins kaltinamų žagintojų, nes būtų amoralu juos ginti“, – sakė Saketo apygardos advokatūros tarybos narys.

Penki vyrai turėtų būti apkaltinti išžaginimu, žmogžudyste ir pagrobimu; kaltintojai tikriausiai sieks jiems mirties bausmės.

Šeštam įtariamajam, kaip manoma, yra 17 metų, o tai reikštų, kad jis bus teisiamas nepilnamečių teisme, tačiau policija dar atlieka kaulų testus jo amžiui nustatyti.

23 metų studentės išžaginimo ir mirtino sužalojimo žiaurumas ir baisumas Delyje ir visoje Indijoje išprovokavo protestus prieš smurtą moterų atžvilgiu ir lytinius nusikaltimus.

Minimo nusikaltimo auka, kuri 13 dienų grūmėsi dėl savo gyvybės, šį savaitgalį mirė. Jos sužalojimai buvo tokie sunkūs, kad gydytojams teko pašalinti dalį žarnų.

Gruodžio 16 dieną ji autobuse buvo žaginama ir kankinama metaliniu strypu, o po 40 minučių kankinimų išmesta iš važiuojančio autobuso.

2008 metais Indijos advokatai atsisakė ginti 166 žmonių gyvybių pareikalavusių Mumbajaus atakų vykdytoją, kuriam advokatą tuomet paskyrė valstybė. Pernai gruodį nuteistajam buvo įvykdyta mirties bausmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius