Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 12d. 10:10 , Atnaujinta: 2015 rugsėjo 12d. 17:12

Indijoje dujų baliono sprogimo aukų skaičius patikslintas – žuvo 85

Indija
D.Kaunecko nuotr. / Indija
Indijos vidurio regione Madhja Pradešo valstijos Petlavado mieste Džhabua apygardoje anksti šeštadienį pilname žmonių restoranų sprogus virtuvės dujų balionui, žuvo mažiausiai 85 žmonės, pranešė policija. Žuvusiųjų skaičius vis augo nuo iš pradžių minėtų 20, nes laikui bėgant iš sugriauto restorano ir gretimų statinių griuvėsių buvo ištraukiama vis daugiau negyvųjų.

„Anksčiau mes manėme, remdamiesi įvairiais gaunamais pranešimais, kad kad jų yra 104, bet dabar mūsų pačių surinktainformacija patvirtta 85 žmonių žūtis“, – sakė telefonu naujienų agentūrai AFP Džhabua apygardos policijos inspektorius M. L. Gondas.

Džhabua regiono medikų vadovas Arunas Kumaras Sharma taip pat telefonu agentūrai AFP iš vietinės ligoninės sakė, kad sužeista apie 100 žmonių, 20-ties būklė sunki.

Sprogimas Petlavado miesto restorane Madhja Pradešo valstijos Džhabua apygardoje nugriaudėjo apie 8 val. 30 min. vietos (6 val. Lietuvos) laiku, kai jame pusryčiavo gretimų įstaigų darbuotojai ir moksleiviai, anksčiau nurodė apygardos policijos pareigūnė Seema Alava, tada minėdama 20 žuvusiųjų.

Virtuvėse naudojami dujų balionai Indijoje dažnai sprogsta, nes saugumo reikalavimai ten yra gana menki

„Restoranas yra judrioje vietoje, jame daugybė žmonių pusryčiavo, todėl aukų tiek daug“, – sakė ji,

Pasak S.Alavos, sprogimas buvo gana stiprus, nes sugriovė gretimą pastatą ir apgadino dar kelis.

Per televiziją rodyta, kaip būriai žmonių ir gelbėtojų rankomis ardo griuvėsius, policijai aptvėrus nelaimės rajoną. Gatvėse dulkių ir pelenų apkloti gulėjo lavonai, greta – sulamdyti ir sudegę automobiliai.

Anot pareigūnų sprogimą sustiprino restorane ar gretimame pasate laikyti detonatoriai ir kasyklose naudojami sprogmenys.

„Atrodo, kad kažkas viename pastatų laikė tų sprogmenų, naudojamų kasyklose. Tačiau tikslias detales atskleis tik tęsiamas tyrimas“, – sakė S.Alava,

Kitas policijos pareigūnas, Anuragas Mishra minėjo, kad greta restorano yra autobusų stotelė, kur buvo daug žmonių, dalis kurių taip pat nukentėjo.

Madhja Pradešo vyriausiasis ministras Shivrajas Singhas Chouhanas savo paskyroje tinkle „Twitter“ pareiškė užuojautą dėl žuvusiųjų.

Žuvusiųjų šeimoms jis pasiūlė 200 tūkst. rupijų (2,7 tūkst. eurų) kompensaciją, o sužeistiesiems – po 50 tūkst. rupijų (666 eurus).

„Džhabua tragedija yra sukrečianti. Reiškiu užuojautą aukų artimiesiems ir meldžiuosi, kad sužeistieji greitai pasveiktų“, – pažymėjo Sh.S.Chouhanas, nurodęs atlikti šios nelaimės tyrimą.

Ministras pirmininkas Narendra Modi taip pat išreiškė užuojautą savo tinklaraštyje.

„Nepaprastai skaudu dėl prarastų gyvybių dėl baliono sprogimo Džhabua“, – pažymėjo jis.

Virtuvėse naudojami dujų balionai Indijoje dažnai sprogsta, nes saugumo reikalavimai ten yra gana menki.

Nors pranešimų apie tokius sprogimus pasirodo dažnai, masinių mirčių būna labai retai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Sprogimas Indija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:29
25:23
11:25

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min