15min be reklamos
2023 02 04, 15:16

Indijoje kovojant su vaikų santuokomis suimta 2 tūkst. žmonių

Atokiuose Indijos šiaurės rytuose, vyriausybei užkirtus kelią neteisėtoms vaikų santuokoms, penktadienį buvo suimta daugiau kaip 2000 žmonių, pranešė policija.
Indijos policija sulaikė per 2 tūkst. asmenų.
Indijos policija sulaikė per 2 tūkst. asmenų. / „Scanpix“/AP nuotr.

Jungtinių Tautų duomenimis, Indijoje gyvena daugiau kaip 220 mln. vaikų nuotakų, tačiau šiame amžiuje vaikų vestuvių skaičius smarkiai sumažėjo.

Dvi savaites truksianti policijos kampanija Asamo valstijoje prasidėjo penktadienį po to, kai vyriausiasis ministras Himanta Biswa Sarma paragino visuomenę padėti panaikinti šią „blogą praktiką“.

H.B.Sarma sakė, kad beveik kas aštunta moteris Asame susilaukia vaikų, prieš sukankant 18 metų, o tai lėmė didelį kūdikių ir motinų mirtingumą valstijoje.

Valstijos policijos generalinis direktorius GP Singhas teigė, kad per pirmąją dieną buvo suimti 2044 žmonės, įskaitant 52 kunigus ir teisininkus, kurie vadovavo santuokoms.

GP Singhas sakė, kad valstijoje už vyrų vis dar ištekinamos vos 12 metų mergaitės, o policija iš viso tyrė 4074 atvejus.

Pagal įstatymus Indijoje santuokinis amžius yra 18 metų, tačiau milijonai vaikų, ypač skurdesnėse kaimo vietovėse, yra priversti susituokti būdami jaunesni.

Daugelis tėvų išleidžia savo vaikus į santuoką tikėdamiesi pagerinti savo finansinį saugumą.

Rezultatai gali būti pražūtingi, kadangi mergaitės meta mokyklą, kad galėtų ruošti maistą ir tvarkyti namus savo vyrams, o gimdydamos jauname amžiuje patiria sveikatos problemų.

2017 metais Indijos aukščiausiasis teismas aktyvistų džiaugsmui priėmė svarbų sprendimą, kad lytiniai santykiai su nepilnamete žmona laikomi išžaginimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min