Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Indijoje sudužo keleivinis lėktuvas (atnaujinta 10.49 val., nuotraukos, video)

Indijoje sudužo keleivinis lėktuvas „Boeing 737-800“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Indijoje sudužo keleivinis lėktuvas „Boeing 737-800“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Indijos pietuose, Mangaloro oro uoste, šeštadienį leisdamasis sudužo aviakompanijos „Air India“ lėktuvas „Boeing 737-800“, skridęs iš Dubajaus. Kaip praneša „Reuters“, remdamasi Karnatakos valstijos vidaus reikalų ministro pareiškimu, katastrofos aukomis tapo daugiau nei 160 žmonių.

Naujienų portalo mangalorean.com duomenimis, tragedija įvyko apie 6.30 val. vietos (4.00 val. Lietuvos) laiku. Laineriu skrido 163 žmonės ir šeši ekipažo nariai. Pirminiais duomenimis, avarija įvyko dėl techninių problemų. Vienas iš lėktuvo variklių užsidegė ir laineris rėžėsi į nusileidimo taką.

Tuo tarp naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi oro uosto saugumo tarnybos atstovu Rohitu Katiyaru, praneša, kad laineris leisdamasis nepataikė į pakilimo taką, perskrido jį ir per kontaktą su žeme užsidegė. Nuo smūgio lėktuvas suskilo į kelias dalis.

Nors iš pradžių teigta, kad per katastrofą nė vienas lėktuvu skridęs žmogus neišgyveno, vėliau atsirado pranešimų, kad mažiausiai trims tai pavyko padaryti. Kai kurios užsienio žiniasklaidos priemonės tvirtina, kad išgyvenusiųjų yra net 5 ar 6.

Lenta.ru praneša, kad sudužusio lėktuvo pirmasis pilotas buvo rusų tautybės. Kol kas nežinoma, ar jis turėjo Rusijos pilietybę ar tik buvo išeivis iš Rusijos. Antrasis lėktuvo pilotas – indas.

Apie išgyvenusiuosius pranešimai kol kas prieštaringi (papildyta 10.49 val.)

Reuters/Scanpix nuotr./Katastrofos vietoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Katastrofos vietoje

Informacija apie išgyvenusius katastrofą žmones vis dar labai prieštaringa. Mažiausias skelbiamas išgyvenusiųjų skaičius – trys. Vietos televizijos kanalai rodo kadrus, kaip sunkiai sužaloti žmonės išgabenami iš sudegusiomis lėktuvo nuolaužomis užverstos nelaimės vietos. Pranešama, kad vienas išgyvenusysis stipriai apdegė. Iš įvykio vietos perduodamose naujienų agentūrų nuotraukose taip pat matyti, kad daugelis avarijos aukų sudegė neatpažįstamai.

Pranešama, kad tarp išgyvenusiųjų yra vaikas ir moteris. Aviakompanijos „Air India“ atstovas tvirtina, kad nuolaužose pavyko rasti aštuonis gyvus žmones. Mangaloro oro uosto saugumo tarnybos atstovas R.Katiyaras paskelbė apie septynis išsigelbėjusius. Visi jie skubiai išgabenti į ligoninę.

Naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi vietos žiniasklaida, praneša apie penkis ar šešis išgyvenusius katastrofą žmones. Žurnalistams taip pat pavyko pasikalbėti su vienu laiminguoju, vardu Abdullah. Vyriškis vietos televizijai TV9 papasakojo, kad lėktuvas lūžo į dvi dalis. Pasak jo, jam pavyko iššokti iš lėktuvo po avarijos. Abdullah teigimu, jis matė dar du katastrofą išgyvenusius žmones.

Iki šiol gelbėtojams pavyko rasti apie 70 žuvusiųjų kūnų. Daugelis lėktuvo keleivių buvo indai. Kai kuriais duomenimis, lėktuvu skrido 19 vaikų.

Nusileidimas Mangalore – vienas sudėtingiausių

Pirminiais avarijos tyrimo duomenimis, lėktuvas sudužo už 600 metrų už nusileidimo tako pabaigos. Kaip praneša CNN-IBN, nusileidimo takas Mangaloro oro uoste yra maždaug 2400 metrų ilgio ir nutiestas ant kalvos viršaus. Dėl to pilotų veiksmai nusileidimo metu turi būti labai tikslūs ir gerai apskaičiuoti. CNN-IBN pažymi, kad pakilimo ir nusileidimo procedūros Mangaloro oro uoste laikomos vienos sudėtingiausių visame pasaulyje.

Taip pat pažymima, kad katastrofos metu oro uosto apylinkėse buvo prastos oro sąlygos. Dvi pastarąsias dienas Mangalore siautė liūtys. Be to, vienas išgyvenęs keleivis papasakojo, kad leidžiantis greičiausiai sprogo viena lėktuvo padanga.

Prieš nusileidimą lainerio ekipažas nepranešė apie jokias technines problemas. Lėktuvą pilotavo patyręs pilotas, anksčiau jau leidęsis Mangaloro oro uoste. CNN-IBN praneša, kad pilotas buvo rusas pavarde Z.Glušica. Tuo tarp televizijos kanalo NDTV teigimu, ekipažo vadas buvo serbas.

Visas katastrofos nuotraukas galite peržiūrėti čia.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min