Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota: 2013 sausio 4d. 10:21

Indijos moterų išprievartavimų žemėlapis rodo milžinišką šalies problemą

Indijos išprievartavimų žemėlapis
„The Wall Street Journal“ iliustr. / Indijos išprievartavimų žemėlapis
Delis jau ilgai laikomas vienu nesaugiausių didelių miestų moterims Indijoje. Šiaurinė Indijos dalis yra dažnai laikoma pavojingesne nei pietinė – joje įvykdoma daugiau nusikaltimų, jie yra žiauresni, o visuomenė – labiau patriarchalinė, rašo „The Wall Street Journal“.

2011 metais iš viso Indijoje užregistruoti 24 206 išprievartavimai, iš jų 6 227 įvykdyti šiaurinėje šalies dalyje.

Visgi „The Wall Street Journal“ atkreipia dėmesį, kad oficialiai pranešti išprievartavimo atvejai netiksliai atspindi tikrąją situaciją šalyje, kadangi aukos dažnai nesikreipia į policiją, bijodamos neigiamos visuomenės reakcijos ir pareigūnų abejingumo.

Kai kurie ekspertai teigia, kad šiaurinėje Indijos dalyje išprievartavimų skaičius turėtų būti žymiai didesnis, kadangi joje moterys susiduria su begale sunkumų užregistruojant išprievartavimo atvejį.

Aukščiausiojo Teismo teisininkė Vrinda Grover sako, kad šiaurinėje Indijoje „moterys nesijaučia saugiai eidamos į policiją ir pildydamos pareiškimą, o policija dažnai net neregistruoja tokių skundų“.

Taip nutiko ir 18-metei merginai šiaurinėje Indijos valstijoje, kuri lapkritį policijai pasiskundė dėl grupinio išprievartavimo, tačiau, manoma, dėl policijos neveiksnumo, praėjusią savaitę nusižudė.

Žmogaus teisių aktyvistai ragina atsargiai vertinti statistiką, kad pietinė Indija yra saugesnė moterims. „Bijau, kad niekur šalyje nėra šviesių zonų“, – sako V.Grover.

Nacionalinio moterų aljanso prezidentė Ruth Manorama priduria: „Tai nėra Šiaurės Indijos fenomenas – tai visos Indijos fenomenas“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

26:55
01:14
01:25

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min