Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Indijos teismas pripažino Mumbajaus atakų dalyvį kaltu dėl nužudymų ir karo veiksmų (papildyta 15.02 val.)

Teroristai atakavo Mumbajų
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Teroristai atakavo Mumbajų
Šaltinis: BNS
0
A A

Mohammedas Ajmalas Amiras Kasabas, vienintelis po 2008 metų atakų Mumbajuje likęs gyvas užpuolikas, pirmadienį buvo pripažintas kaltu dėl nužudymų ir karo veiksmų prieš Indiją.

„Esate pripažįstamas kaltu dėl karo veiksmų prieš Indiją ir žmonių nužudymo CST (Mumbajaus centrinėje traukinių stotyje), Vyriausybės pareigūnų nužudymo ir bendrininkavimo su kitais devyniais teroristais“, – paskelbė teismo nutartį perskaitęs teisėjas M.L.Tahaliyani.

Tai buvo patys sunkiausi kaltinimai iš daugelio kitų, pateiktų 22 metų pakistaniečiui M.A.A.Kasabui, suimtam per 2008 metų lapkritį vykusias didelio masto teroro atakas, kurios nusinešė 166 žmonių gyvybes.

Teisėjas pareiškė, kad M.A.A.Kasabas buvo apmokytas Pakistane vykdyti karo veiksmus prieš Indiją ir kad yra tiesiogiai arba kolektyviai atsakingas už 52 žmonių nužudymą traukinių stotyje. Minimas incidentas buvo vienas iš kruviniausių Mumbajaus tragedijos epizodų.

Ilgus baltus marškinius, įprastus jo gimtajame Pandžabe, vilkintis kaltinamasis nejudėdamas stovėjo specialioje kalėjimo teismo salėje, kol buvo skaitomas verdiktas.

Nuosprendis jam bus paskelbtas antradienį. Už nužudymus ir karo veiksmus M.A.A.Kasabui gresia mirties bausmė.

Indijos piliečiai Fahimas Ansari ir Sabauddinas Ahmedas, kuriems buvo pateikti kaltinimai dėl logistinės pagalbos teikimo užpuolikams ir jų aprūpinimo pačių nubraižytais Mumbajaus žemėlapiais, buvo pripažinti nekaltais. Šis sprendimas tapo dideliu akibrokštu prokurorams.

Beveik niekas neabejojo, kad M.A.A.Kasabas bus pripažintas kaltu, nes prokurorai teismui pateikė daugybę įrodymų, tarp jų DNR ir pirštų atspaudų tyrimų išvadų, apsaugos kamerų vaizdo įrašų ir nuotraukų, taip pat daugiau nei 600 liudininkų parodymus.

Prokurorai nurodė, kad M.A.A.Kasabas buvo vienoje iš labiausiai įsimintinų per tuos išpuolius padarytų nuotraukų matomas traukinių stotyje, nešantis kuprinę ir laikantis Kalašnikovo automatą.

Pakistanietis iš pradžių neigė šiuos kaltinimus, vėliau pripažino savo kaltę, tačiau galiausiai vėl grįžo prie savo pradinės pozicijos, teigdamas, kad jam pateikti kaltinimai buvo sufabrikuoti policijos.

Kaltinamojo advokatas K.P.Pawaras sakė, kad M.A.A.Kasabo prisipažinimas yra „ne kas kita, tik prokurorų manipuliacijomis sufabrikuotas dokumentas“, ir kad jis įrodęs, jog jo klientui pateikti kaltinimai yra „neįmanomi“.

Praėjusių metų balandį pradėtos bylos užbaigimas yra svarbus žingsnis, galintis atkurti pasitikėjimą Mumbajuje, kurį smarkiai sukrėtė atakos trijuose prabangiuose viešbučiuose, geležinkelio stotyje, viename turistų dažnai lankomame restorane ir žydų kultūros centre.

Prieš prasidedant specialiam teismo posėdžiui Mumbajaus centre esančiame kalėjime, policija iš abiejų pusių užtvėrė gatvę, o aplink patruliavo neperšaunamas liemenes vilkintys specialiųjų pajėgų kariai, ginkluoti šautuvai ir raketiniais granatsvaidžiais.

Prie pastato susirinko daug žurnalistų, o U.Nikamas ir K.P.Pawaras buvo pastebėti įeinantys vidun prieš prasidedant teismo posėdžiui.

Indijoje daugelis įsitikinę, kad šis teismas buvo nereikalingas, nes turima labai daug įtariamojo kaltės įrodymų, tačiau pareigūnai reikalavo, kad būtų įprastas teisminis procesas.

Nukentėjusiesiems per atakas baigsis 18 mėnesių trukęs netikrumas, o daugelis jų reikalauja, kad M.A.A.Kasabui būtų skirta ir kuo greičiau įvykdyta mirties bausmė.

„Jis turėtų būti pakartas lapkričio 26 dieną, kad mes kasmet galėtume švęsti ta proga“, – devynerių metų mergaitės, kuri buvo pašauta į koją traukinių stotyje, tėvas sakė dienraščiui „Times of India“.

M.A.A.Kasabas, kuris buvo suimtas, kai spruko pavogtu automobiliu po susišaudymo prie vienos policijos kelio užkardos, yra vienintelis likęs gyvas iš įtariamų ginkluotų užpuolikų.

Kiti buvo nukauti Indijos saugumo pajėgų ir slapta palaidoti anksčiau šiais metais po ilgai trukusio ginčo, kaip pasielgti su palaikais.

Prieš maždaug savaitę smarkiausiai per atakas nukentėjęs Mumbajaus viešbutis „Oberoi Trident“ vėl tapo atviras svečiams.

Dėl išpuolių Mumbajuje buvo įšaldytos Indijos ir Pakistano taikos derybos, tačiau pastaruoju metu jau žengta keletas atsargių žingsnių siekiant atnaujinti dialogą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min