Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 8d. 09:18

Indonezijoje stichijos aukų padaugėjo beveik iki 2 000, bet kūnai teberenkami

Indonezijos miestas Palu po žemės drebėjimo ir cunamio
„Scanpix“/AP nuotr. / Indonezijos miestas Palu po žemės drebėjimo ir cunamio

Žemės drebėjimo ir cunamio nusiaubtame Indonezijos mieste Palu iš griuvėsių iš viso buvo ištraukta beveik 2 tūkst. lavonų, pirmadienį paskelbė vienas pareigūnas ir perspėjo, kad tebeieškant tūkstančių dingusiųjų šis skaičius gali dar išaugti.

Dvigubos katastrofos, per kurią Sulavesio saloje esančiame Palu buvo nušluota ištisų priemiesčių, pareikalavo mažiausiai 1 944 žmonių gyvybių, pažymėjo vietos kariuomenės atstovas M.Thohiras.

„Prognozuojama, kad tas skaičius padidės, nes negavome įsakymo nutraukti lavonų paiešką“, – naujienų agentūrai AFP sakė M.Thoriras, taip pat einantis pareigas vyriausybės oficialioje darbo grupėje, atsakingą už gelbėjimo operacijas Palu.

Valdžios įstaigų duomenimis, po rugsėjo 28-ąją įvykusios nelaimės dviejose labiausiai nukentėjusiose vietovėse gali būti net 5 tūkst. dingusiųjų – taigi, žuvusiųjų gali būti daug daugiau nei dabar žinoma.

Pastaruoju metu viltis rasti daugiau gyvų išlikusių žmonių blėsta, tad jų paieškos pamažu pavirsta nuolaužų išvalymu ir aukų skaičiavimu.

Anot Indonezijos krizių valdymo agentūros, oficialios dingusiųjų paieškos tęsis iki spalio 11 dienos, o po to jie bus laikomi veikiausiai mirusiais.

Vyriausybė nurodė, kad paskelbs tuos Palu priemiesčius masinėmis kapavietėmis ir jų nelies.

Ekskavatoriai ir gelbėtojai pirmadienį nuodugniai ieškojo gyvų išlikusių žmonių Balaroa rajone, kur per stichiją buvo beveik visiškai sulygintas su žeme milžiniškas valstybei priklausantis gyvenamųjų patalpų kompleksas. Gelbėtojai stengėsi ištraukti iš griuvėsių yrančių lavonų.

Pareigūnai nuogąstauja, kad Balaroa ir dar vienoje nusiaubtoje gyvenvietėje, Petobe, po griuvėsiais gali būti palaidoti net 5 tūkst. žmonių.

Gyvenviečių grupė Petobas buvo sunaikintas per 7,5 balo drebėjimą dėl vibracijos praskydus gruntui.

Katastrofos pasekmių likvidavimo operacija pastaruoju buvo išplėsta, ir dabar mėginama teikti humanitarinę pagalbą apie 200 tūkst. viltį prarandančių žmonių. Šiems gyventojams ypač trūksta maisto ir švaraus vandens, o daugelis jų visiškai priklauso nuo labdaros, kad išgyventų.

Atsargų gabenantys sraigtasparniai pasiekė daugiau izoliuotų Palu priemiesčių, kur tikslus sugriovimo mastas tebėra nustatinėjamas.

Raudonasis Kryžius pirmadienį pranešė, kad prižiūri klinikose daugiau kaip 1,8 tūkst. žmonių ir suteikė pirmąją pagalbą panašiam žmonių skaičiui netoli stichinės nelaimės židinių.

260 mln. gyventojų turinti Indonezija, viena dažniausiai nuo stichinių nelaimių nukenčiančių valstybių, priklauso vadinamajam Ramiojo vandenyno ugnies žiedui – tektoninių plokščių susidūrimo zonai, pasižyminčių itin dideliu vulkaniniu ir seisminiu aktyvumu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min