Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Indonezijoje tebeieškoma per gaisrą kelte dingusių 17 žmonių

Indonezija pirmadienį atnaujino paieškos operacijas po sekmadienį keleivinį laivą netoli sostinės Džakartos nusiaubusio gaisro, per kurį žuvo mažiausiai 23 žmonės, o 17 tebelaikomi dingusiais, pranešė pareigūnai.
Indonezijos kelte kilo gaisras
Indonezijos kelte kilo gaisras / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Gaisras Indonezija

Gaisras laive „Zahro Express“, kuriame buvo daugiau nei 260 žmonių, įsiplieskė vos jam išplaukus iš Muara Angkė uosto Džakartos šiaurinėje dalyje.

Keltas plaukė į turistų pamėgtą Tidungo sąlą, esančią už 50 km nuo sostinės. Viešos žiniasklaida praneša, kad dauguma jo keleivių buvo Naujuosius metus šventę indoneziečiai.

Džakartos paieškų ir gelbėjimo tarnybos atstovas nurodė, kad paieškos operacijoje dalyvauja mažiausiai penki laivai ir keliolika greitaeigių katerių bei guminių valčių.

Iš 224 išgelbėtų kelto keleivių 32 šiuo metu gydomi trijose sostinės ligoninėse, sakė pareigūnas.

Džakartos nelaimių padarinių likvidavimo agentūros atstovas Seply Madreta sakė, kad liepsnos nusiaubė maždaug pusę kelto, ir pridūrė, jog buvo aptikti 23 žuvusių kūnai.

Laivo viduje rasti 20 neatpažįstamai sudegusių kūnų perkelti į policijos ligoninę tapatybės nustatymui, sakė pulkininkas Umaras Shahabas iš Džakartos policijos Sveikatos departamento.

Liudininkai televizijai „MetroTV“ pasakojo, kad ugnis įsiplieskė praėjus maždaug 15 minučių po to, kai keltas išplaukė iš Muara Angkė uosto.

Gaisro priežastis kol kas nenustatyta. Keli keleiviai vietos žiniasklaidai pasakojo matę, kaip prieš gaisrą iš kelto variklių skyriaus ėmė veržtis dūmai.

Aukštos rango Susisiekimo ministerijos pareigūnas Tonny Budiono sakė, jog šiuo metu labiausiai tikėtina gaisro priežastimi laikomas „trumpasis jungimas variklių skyriuje“.

Spaudos konferencijoje jis sakė, kad dėl trumpojo jungimo galėjo sprogti kuro bakas.

Televizijos reportažuose buvo matyti vandenyje plūduriuojantys žmonės ir liepsnojantis keltas. Buvo girdėti, kaip viena moteris vandenyje šaukė „Ya Allah!“ (O, Dieve!).

Džakartos nelaimių padarinių likvidavimo agentūros vadovas Denny Wahyu Haryanto sakė, jog kelto deklaracija rodo, kad juo turėjo plaukti tik 100 registruotų keleivių ir šeši įgulos nariai.

Pasak pareigūno, policija dėl laivo kapitono veiksmų pradėjo tyrimą.

Indonezijos salyną sudaro daugiau kaip 17 tūkst. salų, kurių gyventojai yra priklausomi nuo susisiekimo vandens transportu, bet saugumo reikalavimai nėra griežti, tad tragiškų nelaimių būna dažnokai.

Lapkričio pradžioje, kai į rifą visu greičiu rėžėsi ir nuskendo perkrautas greitaeigis laivas, žuvo mažiausiai 54 žmonės; laive buvo trys įgulos nariai ir 98 keleiviai, daugiausia Indonezijoje dirbantys migrantai iš Malaizijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius