15min be reklamos
2022 12 06, 08:25

Indonezijos parlamentas pritarė nesantuokinių lytinių santykių draudimui

Indonezijos parlamentas antradienį pritarė įstatymo projektui, kuriuo uždraudžiami priešvedybiniai lytiniai santykiai ir padaroma kitų reikšmingų baudžiamojo kodekso pakeitimų.
Indonezijos vėliavos
Indonezijos vėliavos / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Indonezija

Kritikai šį įstatymą vadina laisvių suvaržymu.

Po to, kai dauguma parlamentarų per plenarinę sesiją pritarė prieštaringai vertinamam baudžiamajam kodeksui, parlamento pirmininko pavaduotojas Sufmi Dasco Ahmadas paskelbė, kad įstatymas priimtas.

„Atėjo laikas mums priimti istorinį sprendimą dėl baudžiamojo kodekso pataisų ir palikti praeičiai paveldėtą kolonijinį baudžiamąjį kodeksą“, – parlamentui sakė teisės ir žmogaus teisių ministras Yasonna Laoly.

Teisių gynimo grupės protestavo prieš pataisas ir smerkė pilietinių laisvių varžymą bei posūkį fundamentalizmo link daugiausiai gyventojų turinčioje musulmoniškoje pasaulio valstybėje.

Pagal vienus iš prieštaringiausiai vertinamų naujojo baudžiamojo kodekso straipsnių kriminalizuojami priešvedybiniai ir nesantuokiniai lytiniai santykiai, nesusituokusių porų bendras gyvenimas.

Taip pat nuogąstaujama, kad šios taisyklės turės didelį poveikį LGBTQ bendruomenei Indonezijoje, kur gėjų santuokos negalimos.

Tuo metu Teisės ir žmogaus teisių ministerijos komandos, prisidėjusios prie įstatymo projekto, atstovas Albertas Ariesas prieš balsavimą sakė, kad įstatymu bus ginamos santuokos institucijos.

Pasak jo, apie priešvedybinius ir nesantuokinius lytinius santykius galės pranešti tik sutuoktinis, tėvai ar vaikai, todėl pataisos veikimas bus ribotas.

Tačiau teisių gynimo grupės įstatymo projektą vadina moralės kontroliavimu ir pilietinių bei politinių laisvių varžymu.

Dėl Indonezijos baudžiamojo kodekso, siekiančio olandų kolonijinio valdymo laikus, peržiūrėjimo buvo diskutuojama dešimtmečius.

Pirmadienį prieš įstatymo projektą protestavo maždaug šimtas žmonių. Kitas protestas planuojamas antradienį, priešais parlamento pastatą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min