Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Intervencija į Siriją darosi vis labiau tikėtina

Užsienio įsikišimas į Siriją darosi vis labiau tikėtinas, tokį variantą nagrinėja Vakarų šalys, taip pat Turkija ir Jordanija, sakoma Didžiosios Britanijos Karališkojo jungtinio gynybos tyrimų instituto pranešime.
Sirijos kariai
Sirijos kariai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Karinių planų sudarytojai privalo parengti savo šalių lyderiams įsikišimo į Siriją variantus, jeigu jų neaplenks šis konfliktas. Toks pasirengimas vyksta kai kuriose Vakarų sostinėse, taip pat Sirijoje ir Turkijoje“, – sakė britų armijos pulkininkas Richardas Kempas.

Drauge jis pažymėjo, kad „užsienio kišimasis į Siriją jau vyksta, kai Rusija tiekia ginklus ištikimai režimui kariuomenei“.

R.Kempas taip pat sakė, kad Saudo Arabija ir Kataras, JAV ir Turkijos padedami, ginkluoja ir teikia paramą Sirijos opozicijai ir kad be šios pagalbos sukilėliai negalėtų užsitikrinti tokios pažangos, kurią pasiekė per pastarąsias savaites.

Pranešime taip pat sakoma, jog plataus masto intervencija į Siriją kažin ar galima, bet jame pažymima, kad šalyje galbūt teks imtis veiksmų apginti taikius gyventojus ar sunaikinti cheminių ginklų atsargas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius