Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 18d. 22:58

Ir Vakaruose atsiranda neskubančių bausti Rusijos: Šveicarija nusprendė palaukti

Šveicarijos vėliava
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Šveicarijos vėliava

Tuo tarpu kai Vakarai vieningai išreiškė pasipiktinimą Rusijos veiksmais Ukrainoje ir skiria vis naujas sankcijas, Šveicarija nusprendė kol kas palaukti ir pažiūrėti, kaip elgtis toliau, skelbia „Neue Zurcher Zeitung“.

Kaip skelbiama leidinyje, kol kas Šveicarija neketina taikyti tokių pačių sankcijų kaip Europos Sąjunga ir JAV. Šalies valdžia ketina dar kurį laiką palaukti ir paskui priimti kaip įmanoma „objektyvesnį sprendimą ir neprarasti savo partnerių pasitikėjimo“.

Šveicarijos prezidentas Didier Burkhalteris, duodamas interviu leidiniui, sakė: „Mes kurį laiką palauksime ir nesielgsime lygiai taip kaip aljansas „X“ ar aljansas „Y“. 

„Šveicarija – ne Europos Sąjunga ir ne JAV“, - pabrėžė Šveicarijos prezidentas. Jis sakė, kad Bernas šioje situacijoje ketina elgtis taip, kad išsaugotų „pasitikėjimą ilgalaikėje perspektyvoje“. 

Šveicarijos prezidentas teigė, kad taip elgtis juos verčia ir tai, kad jo vadovaujama šalis šiuo metu pirmininkauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai. 

„Mūsų geri santykiai su Kinija, JAV, Rusija, Europos Sąjunga“, - sakė jis. Prezidento teigimu, Šveicarija gali būti naudinga kaip tarpininkė. 

Tiesa, Ukrainos oficialių asmenų atžvilgiu Šveicarija elgėsi be skrupulų – sankcijas ji ėmė taikyti dar vasario 28 dieną. Šiuo metu Šveicarijoje galiojantis juodasis sąrašas Ukrainos piliečių, kurių sąskaitos yra įšaldytos, yra ilgesnis nei JAV ar Europos Sąjungos. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min